Z Prahy 6 až na ministerstvo. Klaus jmenoval Chalupu

Z Prahy 6 až na ministerstvo. Klaus jmenoval Chalupu
"Míru ošidnosti ministerstva životního prostředí ukazuje i to, že za osm let mého prezidentování jste desátý ministr životního prostředí," konstatoval prezident.
Jde o nestabilní funkci, která vyvolává mnoho kontroverzí a sporů, řekl.
Chalupovi podle něj pomůže jeho zkušenost z komunální politiky, šestou městskou část vedl osm let.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
17. 1. 2011 11:57

Praha - Prezident Václav Klaus v pondělí jmenoval svého bývalého mluvčího, starostu Prahy 6 a poslance Tomáše Chalupu, ministrem životního prostředí. Ihned po jmenování na Hradě uvede nového ministra do jeho úřadu premiér a předseda ODS Petr Nečas.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy