Z Policejního prezídia odchází ekonomický náměstek

Hana Pražáková
5. 12. 2008 14:20
Další změny se chystají v protikorupční službě
Tomáš Kužel v lednu skončí ve funkci ekonomického náměstka
Tomáš Kužel v lednu skončí ve funkci ekonomického náměstka | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Nejvyšší vedení Policejního prezídia čekají personální změny.

Místo ekonomického náměstka policejního prezidia opustí Tomáš Kužel, který se od února stane zástupcem ředitele cizinecké policie Vladislava Husáka. Sdělil to na tiskové konferenci policejní ředitel Oldřich Martinů.

Aktuálně.cz již dříve informovalo o tom, že se chystají personální změny také v protikorupční službě, která vyšetřuje nejzávažnější hospodářské delikty.

Ze své funkce by měl podle informací Aktuálně.cz odejít současný ředitel útvaru Jiří Novák. Martinů na dotazy novinářů tuto informaci nijak nevyvrátil. "Pohyb mezi posty je zcela přirozenou věcí," uvedl. "Třeba právě Nováka bych si na dosavadním postu pana Kužela dovedl představit," dodal policejní ředitel.

Podle informací Aktuálně.cz je vratká i pozice náměstka Milana Cícera. V této souvislosti Martinů uvedl, že o žádných změnách neví.

Policejní ředitel Oldřich Martinů
Policejní ředitel Oldřich Martinů | Foto: Ondřej Besperát

Dosavadní ekonomický náměstek policejního prezidia Tomáš Kužel uvedl, že místo opouští na vlastní žádost. "Práce na této pozici je velice intenzivní a tvrdá. Dá se dělat jen určitou dobu, pak bych ji nedělal pořádně," zdůvodnil své rozhodnutí Kužel.

Kdo jej ve funkci nahradí, zatím není jasné. "Pan Kužel zůstává ve funkci do konce ledna. Jeho nástupce vzejde na základě výběrového řízení," uvedl Martinů, který podle svých slov Kuželův odchod konzultoval s ministrem vnitra Ivanem Langerem.

Kužel stojí například za obnovou vozového parku policie či projektem P1000, v jehož rámci vznikají policejní služebny nové generace. Před listopadem 1989 však pracoval u StB a ministr vnitra Ivan Langer byl dlouho kritizován za to, že jej vzal do vedení policie.

Do února by mělo být známé také jméno nového ředitele Národní protidrogové centrály. Tuto funkci na taktéž na konci ledna po sedmnácti letech opustí Jiří Komorous.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy