Velká pardubická svinstva

Velká pardubická svinstva
Kovář Veverka tu ukoval svému bratranci sedlákovi unikátní pluh, co nejen ryje, ale i půdu obrací... Pojmenovali ho ruchadlo.
Na žírných polabských lánech, do kterých ruchadlo poprvé zařízlo svůj pluh, vyrostla ve dvacátých letech dvacátého století "Československá akciová továrna na látky výbušné".
Soukromý pozemek, za který zaplatíme ze státních peněz tři miliardy korun. Tolik má stát odstranění starých ekologických zátěží jen v okolí pardubické Synthesie.
400 tisíc tun odpadů z devadesátileté produkce chemičky. A to jen v této nádrži Lhotka. Celkem se odhaduje, že tu leží přes milión tun toxických odpadů.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
24. 11. 2010 11:30

Pardubice - Světově nejproslulejší výrobek z Pardubic není perník (pečivo), ale Semtex (trhavina).

Od té doby, co se znehodnocuje, aby byl lépe detekovatelný, jeho sláva pohasla.

Ale památníky na něj mají nejenom v Lockerbie.

V samotných Pardubicích připomínají slávu chemické výroby obří skládky toxických kalů.

Podívejte se na ně, než je odnese stoletá voda do Hamburku.

.

 

Právě se děje

před 49 minutami

ÚOHS povolil vstup francouzského investora do on-line supermarketu Rohlik.cz

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil vstup francouzského investora Partech Partners SAS do společnosti Velká Pecka, která provozuje on-line supermarket Rohlik.cz. Úřad o tom informoval ve čtvrtek v tiskové zprávě.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti on-line maloobchodního prodeje potravinářského a nepotravinářského zboží denní potřeby," uvedl úřad ve zprávě. Francouzská společnost bude firmu kontrolovat společně s jejím většinovým majitelem Tomášem Čuprem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy