Vánoce budou spíš blátivé, napovídá čerstvá prognóza

Dagmar Honsová, Meteopress
20. 11. 2009 7:10
Předpověď počasí na období, které skončí těsně před Štědrým dnem

Praha - Pět týdnů před Vánoci to vypadá spíš pesimisticky. Svátky budou spíš na blátě, jestli přijde sníh, tak jedině do hor a do podhůří.

Takový je aspoň dlouhodobý výhled počasí na příštích třicet dní. Předpovídá, jaké bude počasí až do 20. prosince, a i do posledních dní hovoří v nižších polohách republiky o dešti, mlhách a o teplotách spíše nad nulou.

Celé období má být co do teplot slabě nadprůměrné (průměrná teplota vzduchu pro toto období činí 0,6 °C) a srážkově průměrné (průměrné srážkové úhrny jsou 48 mm).

Jak tedy bude?

21.-30. 11. 2009

Zpočátku období převážně oblačno až zataženo, občas déšť, v horských oblastech přechodně srážky smíšené. Postupně oblačno až polojasno a místy přeháňky, v horských oblastech sněhové. Po ránu místy mlhy nebo nízká oblačnost. Noční teploty 6 až 1 °C. Denní teploty 6 až 11 °C, postupně 3 až 7 °C.

1.-10. 12. 2009

Zpočátku období převážně oblačno, občasný déšť nebo déšť se sněhem, v horských oblastech sněžení. Postupně oblačno až polojasno a srážky - většinou sněžení - jen místy. Ranní teploty 3 až -3 °C. Denní teploty -2 až 4 °C, zpočátku období až 7 °C.

11.-20. 12. 2009

Převážně polojasno, v nížinách zataženo nízkou oblačností a mlhavo. Jen přechodně oblačno se sněhovými přeháňkami, v nižších polohách srážky dešťové nebo smíšené. Ranní teploty 2 až -4 °C. Denní teploty -1 až 5 °C.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy