Václav Klaus se rozloučil s ODS. Po 18 letech

Václav Klaus se rozloučil s ODS. Po 18 letech
S květinou v ruce Klaus opouští prosincový kongres ODS i stranu. Vzdal se postu čestného předsedy.
Kongres ODS: Václav Klaus a Mirek Topolánek
Kongres ODS: Václav Klaus před novináři
Kongres ODS: Václav Klaus přijíždí do jednacího sálu
Foto: Ondřej Besperát
Ondřej Besperát
6. 12. 2008 13:30

Praha - Prezident Václav Klaus se postaral o největší událost kongresu ODS. Dlouholetý lídr a symbol této strany oznámil delegátům, že zpřetrhává své vazby se stranou a veřejně se vzdal funkce čestného předsedy, kterým je od roku 2002.


Podívejte se také:
Kongres ODS: žádné hlasování, jenom řeči
Kongres ODS začal v pátek. Volit se bude v neděli


 

Právě se děje

před 7 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy