V tažení na mocné policie využívá Mrázkův archiv č.2

Karel Hrubeš Karel Hrubeš
28. 2. 2014 14:00
Detektivové jej získali před téměř dvěma lety při razii vedoucí k obžalobě z vydírání.
Jedna z mála fotografií Františka Mrázka.
Jedna z mála fotografií Františka Mrázka. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Pokračující vyšetřování, jež policie vede kolem osob vystupujících v případu Jany Nagyové, vrátilo do hry závažné dokumenty, které získal před téměř dvěma lety protimafiánský útvar policie při razii vedoucí k obvinění několika lidí na severu Čech z vydírání.

Jde o písemnosti protikorupčního útvaru ke kauze švýcarského konta lobbisty Romana Janouška, jež našli lidé z ÚOOZ v květnu 2012 ve vile Vladimíra Svobody, muže, který ještě pod jménem Nešpůrek patřil, jak dosvědčují dobové odposlechy, ke známým Františka Mrázka.

Listiny, o nichž je řeč, byly podle policie součástí rozsáhlého informačního archivu, jemuž policisté dali název Mrázkův archiv číslo dvě.

Při vzpomínané policejní akci bylo spolu se Svobodou-Nešpůrkem zadrženo deset lidí, včetně pěti policistů, kteří zneužívali údaje z policejních databází, a byl mezi nimi také detektiv protikorupční policie. V případu na podzim začalo první soudní líčení.

Detektivové nyní zabavené materiály využívají a uvádějí je v obvinění bývalého náměstka pražského vrchního zastupitelství Libora Grygárka. Je jak známo obviněn právě z toho, že úmyslně brzdil vyšetřování Janouškových kont ve Švýcarsku, když na ně tamní prokuratura upozornila pražské úřady.

Advokátka Vladimíra Svobody tvrzení, že v rámci domovní prohlídky v jeho vile byly nalezeny závažné dokumenty ke kauze švýcarského konta lobbisty Romana Janouška, odmítla jako nepravdivé.

Čtěte více v placeném deníku Insider:

Někdejší Mrázkův známý má pro policii cenné informace

 

Právě se děje

před 28 minutami

Czech Point bude od 25. října mimo provoz, odstávka potrvá tři dny

Informační systém Czech Point, ze kterého lze získat například výpis z katastru nemovitostí či rejstříku trestů, bude kvůli přechodu na nové technické vybavení od příštího pátku tři dny mimo provoz. Na jeho kontaktních místech si lidé nebudou moci pořídit žádný výpis ani využít žádnou jinou službu od 25. října 20:00 do 29. října 06:00. Na webu systému to uvedlo ministerstvo vnitra, které projekt řídí. Lidem doporučuje, aby si potřebné výpisy obstarali mimo uvedenou dobu.

Podle vnitra v době odstávky Czech Point nebude v provozu ani úřednický [email protected] a nebude možné se prostřednictvím služby JIP/KAAS přihlásit do řady agendových informačních systémů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy