reklama
 
 

V tažení na mocné policie využívá Mrázkův archiv č.2

28. 2. 2014 14:00
Detektivové jej získali před téměř dvěma lety při razii vedoucí k obžalobě z vydírání.

Praha - Pokračující vyšetřování, jež policie vede kolem osob vystupujících v případu Jany Nagyové, vrátilo do hry závažné dokumenty, které získal před téměř dvěma lety protimafiánský útvar policie při razii vedoucí k obvinění několika lidí na severu Čech z vydírání.

Jde o písemnosti protikorupčního útvaru ke kauze švýcarského konta lobbisty Romana Janouška, jež našli lidé z ÚOOZ v květnu 2012 ve vile Vladimíra Svobody, muže, který ještě pod jménem Nešpůrek patřil, jak dosvědčují dobové odposlechy, ke známým Františka Mrázka.

Listiny, o nichž je řeč, byly podle policie součástí rozsáhlého informačního archivu, jemuž policisté dali název Mrázkův archiv číslo dvě.

Při vzpomínané policejní akci bylo spolu se Svobodou-Nešpůrkem zadrženo deset lidí, včetně pěti policistů, kteří zneužívali údaje z policejních databází, a byl mezi nimi také detektiv protikorupční policie. V případu na podzim začalo první soudní líčení.

Detektivové nyní zabavené materiály využívají a uvádějí je v obvinění bývalého náměstka pražského vrchního zastupitelství Libora Grygárka. Je jak známo obviněn právě z toho, že úmyslně brzdil vyšetřování Janouškových kont ve Švýcarsku, když na ně tamní prokuratura upozornila pražské úřady.

Advokátka Vladimíra Svobody tvrzení, že v rámci domovní prohlídky v jeho vile byly nalezeny závažné dokumenty ke kauze švýcarského konta lobbisty Romana Janouška, odmítla jako nepravdivé.

Čtěte více v placeném deníku Insider:

Někdejší Mrázkův známý má pro policii cenné informace

autor: Karel Hrubeš | 28. 2. 2014 14:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama