Ústavní soud odmítl stížnost Metrostavu, který si stěžoval na postup policie a žalobců v kauze Rath

ČTK ČTK
6. 12. 2016 10:55
Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost společnosti Metrostav proti postupu policie a státního zastupitelství v kauze zmanipulovaných tendrů. Metrostav v kauze figuruje spolu s bývalým středočeským hejtmanem a někdejším poslancem za ČSSD Davidem Rathem a dalšími lidmi i firmami. Obžaloba podaná v červenci se týká podplácení, pletich a sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a poškození finančních zájmů Unie. ÚS rozhodl v listopadu bez veřejného jednání, vyplývá z justiční databáze. Metrostav poukazoval na mnoho údajných pochybení, například opožděnost zahájení trestního stíhání. Ústavní soudci se ale většinou z nich detailně nezabývali, stížnost považovali za předčasnou.
Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz
 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Policie v Berlíně zadržela Syřana kvůli přípravě atentátu. Koupil už chemikálie na bombu

Německá policie zadržela v úterý v Berlíně muže, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Šestadvacetiletý Syřan hledal na internetu informace o tom, jak sestrojit bombu. Nakoupil si už i chemikálie, které se při výrobě výbušnin používají, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura DPA.

Muže v německém hlavním městě zadržela speciální policejní jednotka, která zároveň prohledala jeho byt. Případem se zabývá generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné právě vyšetřování terorismu. Podle něj Syřan komunikoval od počátku tohoto roku s dalšími lidmi na islamistickém chatu za účelem "přípravy teroristického útoku". 

Zdroj: ČTK
Další zprávy