"Ujel jsem, do rodiny se nekope." Babiš se veřejně omluvil za útok na Emmu Smetana

Barbora Němcová Barbora Němcová
Aktualizováno 29. 1. 2018 14:59
Premiér Andrej Babiš slovně zaútočil na rodinu moderátorky DVTV Emmu Smetana na sobotní tiskové konferenci k výsledku prezidentských voleb.
Reportérka DVTV Emma Smetana položila několik otázek premiérovi v demisi Andreji Babišovi. | Video: DVTV

Praha - Premiér Andrej Babiš se veřejně omluvil moderátorce DVTV Emmě Smetana za slovní napadení její rodiny. Toho se dopustil na sobotní tiskové konferenci, kde se vyjadřoval k výsledku prezidentských voleb.

"Ale já se můžu vyjádřit paní redaktorko k tomu, jak vy přistupujete k mojí osobě. I vaše rodina. Paní Pajerová (matka Emma Smetana, pozn. red.), která se stala ze svazačky cestou na Albertov revolucionářkou," odvětil Babiš novinářce, která ho konfrontovala s jeho kritikou Miloše Zemana z roku 2013. Před letošními volbami ale premiér prezidenta opakovaně podpořil.

V pondělí se Babiš novinářce za útok na její rodinu omluvil na svém twitterovém účtu. "V sobotu jsem během odpovídání na otázky redaktorky Emmy Smetana z DVTV ujel," napsal Babiš a dodal: "Omluvil jsem se jí za to hned v SMS a dělám to teď veřejně. Do rodiny se v žádné situaci nekope."

Smetana Babišovu omluvu přijala. "Cením si toho, že je premiér v demisi schopen sebereflexe a že se omluvil," řekla s tím, že ale odpověď na svůj dotaz ohledně Babišových proměnlivých postojů k Miloši Zemanovi stále nedostala. "Na SMS jsem mu proto odpověděla pozváním na rozhovor do DVTV," dodala. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Parahokejisté narazí ve čtvrtfinále na Rusy

Čeští parahokejisté prohráli i poslední zápas v základní skupině A na domácím mistrovství světa v Ostravě. Kanadě podlehli 0:10, ve skupině obsadili čtvrté místo a ve čtvrtfinále se utkají s vítězem "béčka" Rusy.

Sborná je přitom mužstvo, kterému se Češi před turnajem chtěli pro čtvrtfinále vyhnout. Rusové sice před dvěma lety hráli v nižší divizi, ale po návratu jejich síla budí strach. Po drtivých výhrách nad Slováky, Italy a Nory skončili ve skupině B první bez ztráty bodu a se skóre 34:1.

Český tým zkusí zastavit rozjetou ruskou mašinu ve středu od 20:45 a navázat na postup do semifinále z předchozího ostravského šampionátu v roce 2019.

Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvoří Korea, třetí tým ze skupiny A, a Norsko, druhý celek ze skupiny B. Kanaďané a Američané si zajistili přímý postup do semifinále, Slováci a Italové si zahrají o sedmé místo.

MS v parahokeji v Ostravě - skupina A:

Kanada - ČR 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Branky: 2., 12. a 25. McGregor, 14., 17. a 25. Lavin, 6. a 16. Crane, 23. Jacobs-Webb, 44. Smith.

před 6 hodinami

V Dlouhé Lhotě na Příbramsku hoří výrobní hala. Hasiči vyhlásili 3. stupeň poplachu, na místě je 17 jednotek. Požár je zatím bez zranění

Další zprávy