"Ujel jsem, do rodiny se nekope." Babiš se veřejně omluvil za útok na Emmu Smetana

Barbora Němcová Barbora Němcová
Aktualizováno 29. 1. 2018 14:59
Premiér Andrej Babiš slovně zaútočil na rodinu moderátorky DVTV Emmu Smetana na sobotní tiskové konferenci k výsledku prezidentských voleb.
Reportérka DVTV Emma Smetana položila několik otázek premiérovi v demisi Andreji Babišovi. | Video: DVTV

Praha - Premiér Andrej Babiš se veřejně omluvil moderátorce DVTV Emmě Smetana za slovní napadení její rodiny. Toho se dopustil na sobotní tiskové konferenci, kde se vyjadřoval k výsledku prezidentských voleb.

"Ale já se můžu vyjádřit paní redaktorko k tomu, jak vy přistupujete k mojí osobě. I vaše rodina. Paní Pajerová (matka Emma Smetana, pozn. red.), která se stala ze svazačky cestou na Albertov revolucionářkou," odvětil Babiš novinářce, která ho konfrontovala s jeho kritikou Miloše Zemana z roku 2013. Před letošními volbami ale premiér prezidenta opakovaně podpořil.

V pondělí se Babiš novinářce za útok na její rodinu omluvil na svém twitterovém účtu. "V sobotu jsem během odpovídání na otázky redaktorky Emmy Smetana z DVTV ujel," napsal Babiš a dodal: "Omluvil jsem se jí za to hned v SMS a dělám to teď veřejně. Do rodiny se v žádné situaci nekope."

Smetana Babišovu omluvu přijala. "Cením si toho, že je premiér v demisi schopen sebereflexe a že se omluvil," řekla s tím, že ale odpověď na svůj dotaz ohledně Babišových proměnlivých postojů k Miloši Zemanovi stále nedostala. "Na SMS jsem mu proto odpověděla pozváním na rozhovor do DVTV," dodala. 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy