"Ujel jsem, do rodiny se nekope." Babiš se veřejně omluvil za útok na Emmu Smetana

Barbora Němcová Barbora Němcová
Aktualizováno 29. 1. 2018 14:59
Premiér Andrej Babiš slovně zaútočil na rodinu moderátorky DVTV Emmu Smetana na sobotní tiskové konferenci k výsledku prezidentských voleb.
Reportérka DVTV Emma Smetana položila několik otázek premiérovi v demisi Andreji Babišovi. | Video: DVTV

Praha - Premiér Andrej Babiš se veřejně omluvil moderátorce DVTV Emmě Smetana za slovní napadení její rodiny. Toho se dopustil na sobotní tiskové konferenci, kde se vyjadřoval k výsledku prezidentských voleb.

"Ale já se můžu vyjádřit paní redaktorko k tomu, jak vy přistupujete k mojí osobě. I vaše rodina. Paní Pajerová (matka Emma Smetana, pozn. red.), která se stala ze svazačky cestou na Albertov revolucionářkou," odvětil Babiš novinářce, která ho konfrontovala s jeho kritikou Miloše Zemana z roku 2013. Před letošními volbami ale premiér prezidenta opakovaně podpořil.

V pondělí se Babiš novinářce za útok na její rodinu omluvil na svém twitterovém účtu. "V sobotu jsem během odpovídání na otázky redaktorky Emmy Smetana z DVTV ujel," napsal Babiš a dodal: "Omluvil jsem se jí za to hned v SMS a dělám to teď veřejně. Do rodiny se v žádné situaci nekope."

Smetana Babišovu omluvu přijala. "Cením si toho, že je premiér v demisi schopen sebereflexe a že se omluvil," řekla s tím, že ale odpověď na svůj dotaz ohledně Babišových proměnlivých postojů k Miloši Zemanovi stále nedostala. "Na SMS jsem mu proto odpověděla pozváním na rozhovor do DVTV," dodala. 

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy