reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Uhlí dává práci, teplo a elektřinu, oceňuje většina Čechů

Foto: komerční článek
Češi překvapivě fandí hnědému uhlí. Dražší ekologickou energii nechtějí.

Hnědé uhlí je významným zdrojem pro výrobu tepla a elektřiny, podporuje zaměstnanost v regionech a je strategickou surovinou z hlediska soběstačnosti země. V nejnovějším průzkumu agentury IBRS to potvrdily více než tři čtvrtiny Čechů.

„Lidé jako hlavní výhody tradiční české nerostné suroviny uvádějí soběstačnost v dodávkách elektřiny, dále pak významný podíl uhlí na zaměstnanosti v regionech a v neposlední řadě oceňují nízké náklady na výrobu energie,“ uvedl Tomáš Horejsek z agentury IBRS.  

Češi jako významnou výhodu uvádějí také výrazné zkušenosti, které máme s provozem hnědouhelných elektráren, pozitivně hodnotí relativně nízké náklady na výrobu energie z hnědého uhlí. Více než tři čtvrtiny dotázaných za velkou výhodu považují dostatečné zásoby hnědého uhlí, kterými Česká republika disponuje.  

Lidé také velmi dobře vnímají skutečnost, že díky hnědému uhlí mají k dispozici levný zdroj pro výrobu tepla a elektřiny. Uvědomují si sice, že jeho těžba má negativní vliv na krajinu a že jeho spalování se podepisuje na kvalitě životní prostředí, za ekologičtější zdroj si však ochotni připlatit nejsou. Pouze 23 procent respondentů by bylo ochotno sáhnout hlouběji do peněženky při platbě za dražší elektřinu, vyráběnou z jiného zdroje než z hnědého uhlí.

 

Zajímají vás další informace z průzkumu? Chcete vědět jaké další výhody a nevýhody si Češi spojují s hnědým uhlím? Jak třeba vnímáme hnědé uhlí v porovnání s ostatními energetickými zdroji?  Odpovědi na tyto a další otázky naleznete na www.iUHLI.cz  - novém online zpravodajském serveru, který se zaměřuje na vše, co souvisí s uhlím. 

autor: komerční článek | 18. 11. 2014 13:13

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama