Těšnovské nádraží patřilo k nejkrásnějším v Evropě. Muselo ale ustoupit magistrále

Těšnovské nádraží patřilo k nejkrásnějším v Evropě. Muselo ale ustoupit magistrále
Nádraží Praha Těšnov, toho času Denisovo, na rytině z devatenáctého století.
Ernest Denis. Čechofil a profesor dějepisu na Pařížské Sorbonně, po kterém bylo nádraží pojmenováno.
Průčelí Denisova nádraží.
Foto: Aktuálně.cz
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
19. 3. 2009 14:32

Vlakové nádraží, které bylo označováno za jedno z nejhezčích v Evropě, stálo na pražském Těšnově 110 let. Budova musela ustoupit magistrále, a tak byla 16. března 1985 vyškrtnuta ze seznamu státních památek a odstřelena. Připomeňte si její začátky i konec.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy