reklama
 
 

Teploty připomínají jaro. Vrátí se však na konec zimy

26. 2. 2008
Celý týden bude velmi proměnlivo
Doporučujeme

Praha - Teplotní rozdíly přes den už začínají připomínat jaro v plném proudu. Například v neděli byla na některých místech denní teplota 20°C a nejnižší noční pak kolem 3°C.

Dnes si užíváme nejteplejšího dne tohoto celého pracovního týdne, kdy by se teploty mohly dostat až k 17 °C a možná by mohly opět atakovat teplotní rekordy. Ten dnešní je v pražském Klementinu z roku 1990 na hodnotě 15,7°C. Je možné, že právě ve středních Čechách budou teploty nejvyšší.

Od zítřka nás ale čeká návrat k normálu. Počasí u nás ovlivňuje od jihozápadu výběžek vyššího tlaku vzduchu.

K večeru začne ovlivňovat počasí na severozápadě Čech studená fronta a ta bude v noci a zítra postupovat přes naše území k jihovýchodu.

Pocítíme ji nejen při přeháňkách, ale i na teplotách, které se zítra očekávají "jen" 8 až 12°C.

V horských oblastech by mohlo být přes den kolem 4 °C.

Už v noci na středu se právě v horských oblastech po dlouhé době dočkáme sněžení. I když přírodního sněhu nenapadne mnoho, ochlazení umožní umělé zasněžování a zachrání tak neuspokojivou situaci v lyžařských střediscích.

Podle předpovědi na celý týden se počasí příliš měnit nebude. Čekáme střídání oblačné oblohy s vyjasňováním, jak budou přecházet jednotlivé fronty a teploty se ukáží na maximálních hodnotách kolem 10° C.

autor: Kamila Petrdlíková, Meteopress

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama