Teploty padly o 19 °C, ale do konce prázdnin bude hezky

Dagmar Honsová, Meteopress
28. 8. 2011 12:09
Předpověď počasí na týden do konce prázdnin a začátek školního roku
Foto: Reuters

Česká republika - Po přechodu studené fronty, která přinesla výrazné ochlazení - sobotní teplotní rozdíly mezi chladným západem republiky a tropickou Moravou a Slezskem byly kolem 20 °C - se do střední Evropy nasunul výběžek vyššího tlaku vzduchu.

Díky tomu předpověď počasí slibuje znovu slunečnou polovinu nového týdne.

Po ránu už sice budou nejnižší ranní teploty klesat většinou pod 10 °C, v odpoledních maximech ale očekáváme příjemné teploty mezi 20 až 25 °C.

Teploty šly blízko k nule

Teplotní extrém

Páteční nejvyšší teplota: Karlovy Vary 29 °C, Ostrava 33 °C

Sobotní ranní teplota: Karlovy Vary 15,6 °C, Ostrava 19,7 °C

Sobotní odpolední teplota: Karlovy Vary 10 °C, Ostrava 31,5 °C

Nedělní ranní teplota: Karlovy Vary 9,1 °C, Ostrava 11,6 °C

Nedělní ráno přineslo oproti tomu sobotnímu místy nižší teploty o více než 10 °C, na vrcholcích hor klesaly ranní teploty i pod 5 °C. Například na Šeráku bylo 4,3 °C, na Churáňově 4,5 °C a třeba v Jihlavě 5,6 °C.

Sobotní prudké ochlazování ilustrují data z Karlových Varů, kde byla ranní teplota vyšší než ta odpolední a oproti pátečnímu dni se ochladilo o 19 °C (to, jak se ochlazovalo během soboty a velké teplotní rozdíly v jednotlivých městech, znázorňuje box).

Do 1. září bude slunce

Počasí přelomového týdne se vrátí k srpnovému normálu.

Od pondělí do středy bude jasno až polojasno, odpoledne při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Ranní teploty budou klesat ke 12 až 7 °C, nejvyšší denní teploty vystoupí na 20 až 25 °C.

Také první školní den, čtvrtek, odstartuje slunečnou oblohou a teplotami mezi 11 až 7 °C, během odpoledne ale bude docházet od západu k přibývání oblačnosti místy se srážkami. Odpolední teploty vystoupí na 20 až 24 °C.

Od pátku do konce týdne bude oblačno, přechodně až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle bouřky. Noční teploty budou klesat ke 13 až 8 °C, odpolední zůstanou nejčastěji mezi 20 až 25 °C.

 

Právě se děje

Další zprávy