Teplotní rekordy budou padat i dnes a zítra. Pak si dá léto krátkou pauzu

ČTK ČTK
11. 9. 2023 7:58
Počátek týdne bude v Česku velmi teplý a slunečný s nejvyššími odpoledními teplotami kolem 30 stupňů Celsia. Ve středu se od západu ochladí a začne pršet. Ve druhé polovině pracovního týdne proto meteorologové očekávají teploty pod 25 stupni. O víkendu by se denní maxima měla nad letních 25 stupňů Celsia vrátit.
Osvěžení mezi fontánami před švýcarským federálním parlamentem v Bernu (16. 6. 2022)
Osvěžení mezi fontánami před švýcarským federálním parlamentem v Bernu (16. 6. 2022) | Foto: Reuters

Víkendové počasí bylo ve znamení vysokých teplot. V neděli na více než třech desítkách ze zhruba 160 dlouhodobě měřících stanic padly teplotní rekordy pro 10. září. "Je přitom pravděpodobné, že teplotní rekordy budou překonány také během dneška a zítřka," uvedli dnes ráno meteorologové na facebooku. Maximální teploty po oba dny očekávají mezi 27 až 31 stupni Celsia.

Ve středu se při přechodu studené fronty začne od západu ochlazovat a bude pršet. Ve čtvrtek a v pátek proto meteorologové očekávají denní maxima pod 25 stupni Celsia. V noci na pátek se budou teploty blížit k nule a ojediněle se mohou objevit i přízemní mrazíky.

Na víkend by se mělo v Česku opět oteplit. Nejvyšší denní teploty se vrátí nad letních 25 stupňů. Nadále ale budou místy hrozit dešťové přeháňky a ojediněle i bouřky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy