Stuchlík se vrací k podnikání, z politiky odchází. Rozumím jeho důvodům, říká Babiš

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 6. 2019 16:26
Pražský zastupitel a někdejší kandidát ANO na primátora Petr Stuchlík se rozhodl odejít z politiky. Informaci Mladé fronty DNES potvrdil ČTK jeho mediální zástupce Adam Zvonař. Stuchlík odchází z ANO a příští týden rezignuje také na mandát v zastupitelstvu hlavního města.
Andrej Babiš a Petr Stuchlík
Andrej Babiš a Petr Stuchlík | Foto: Jakub Plíhal

"Byla to mimořádná roční zkušenost. Ale stále hůře jsem se smiřoval s tím, že v politice na rozdíl od byznysu nemůžu věci rychle měnit a posouvat k lepšímu," vysvětlil konec v politice Stuchlík. O svém rozhodnutí v pátek zároveň informoval premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, dodal Zvonař.

"Já mu rozumím. Pro lidi z byznysu, kteří přicházejí z úplně jiného světa, než je svět politiky plný podrazů a nedodržení slov, to je těžké," řekl Babiš. "Chci mu poděkovat za jeho angažmá a podporu," podotkl.

"Zkrátka to dopadlo, jak to dopadlo. I když já jsem přesvědčen, že město jako Praha potřebuje manažera a ne nějakého doktora, který se stal ajťákem a který ani moc nerozumí nějakým základním ekonomickým a manažerským postupům," dodal Babiš v narážce na primátora Zdeňka Hřiba.

Podnikatel a zakladatel společnosti Fincentrum Stuchlík byl v loňských komunálních volbách lídrem ANO v Praze jako nestraník, vybral ho Babiš. Nahradil Patrika Nachera, kterého dříve v referendu zvolili pražští členové hnutí. ANO skončilo ve volbách až na pátém místě a ocitlo se v opozičních lavicích.

V zimě se stal Stuchlík členem nejsilnější vládní strany a uvažoval i o tom, že by se na sjezdu stal členem předsednictva. Měl ambice i v pražské organizaci ANO. Nakonec se ale rozhodl svou roční politickou kariéru ukončit a znovu se naplno věnovat podnikání.

ANO potřebuje v Praze člověka, který se bude orientovat doprava, hnutí do mě investovalo spoustu zdrojů, říká někdejší pražský lídr Petr Stuchlík. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

Další zprávy