Babiš stále drží první místo v žebříčku obliby politiků, aféra s dluhopisy mu neuškodila

ČTK ČTK
1. 2. 2017 13:38
I přes aféru s dluhopisy zůstává Andrej Babiš nejpopulárnější osobou české politické scény. V průzkumu agentury STEM ho za svého favorita označilo 57 procent dotázaných. Druhou příčku obsadil Martin Stropnický, který si s 51 procenty polepšil, a následuje ho premiér Bohuslav Sobotka. Průzkum byl přitom proveden asi týden poté, co se objevily informace o sporném nákupu dluhopisů Agrofertu.
Andrej Babiš.
Andrej Babiš. | Foto: Radek Bartoníček

Praha – Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš zůstává nejpopulárnějším politikem, i když se podíl jeho příznivců v lednu proti říjnu snížil o procentní bod na 57 %. Na druhém místě žebříčku agentury STEM se drží ministr obrany Martin Stropnický (ANO) s 51 % a na třetím premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se 42 %. STEM provedl průzkum mezi 11. a 23. lednem, tedy zhruba týden po zveřejnění prvních informací o kontroverzním odkupu dluhopisů Agrofertu.

Většina členů české vlády si v popularitě proti říjnu polepšila, o nejvýraznějších osm procent posílil svou pozici Stropnický. Příznivé hodnocení posílilo proti říjnu také u ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové (ANO), ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) či ministryně práce Michaely Marksové (ČSSD). Zlepšení hodnocení u některých členů vlády odsunulo z pátého na deváté místo žebříčku místopředsedu vlády a předsedu KDU-ČSL Pavla Bělobrádka s 34 procenty příznivců.

"Celkově je možné říci, že podle výsledků lednového průzkumu hodnotí česká veřejnost členy vlády premiéra Bohuslava Sobotky lépe než v říjnu, kdy bezprostředně po krajských volbách byla veřejnost k členům vlády poněkud kritičtější," uvedl STEM.

Nové členy vlády – ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka (ČSSD) a ministra pro lidská práva Jana Chvojku – nezná třípětinová většina veřejnosti. Podobný podíl občanů ale neznal v době nástupu do funkce ani Roberta Pelikána nebo Karlu Šlechtovou.

Průzkum popularity STEM se zaměřuje na předsedy a místopředsedy parlamentních politických stran a na všechny členy české vlády. Naposledy se ho mezi 11. a 23. lednem letošního roku zúčastnilo 1048 lidí starších 18 let.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy