Stav ministra vnitra je stabilní, brzo se vrátí k práci

Radek Nohl Radek Nohl
24. 2. 2014 19:58
Po operaci Milana Chovance, kterému odstranili přebytečnou kůži, nastaly komplikace.
Foto: Vojtěch Marek

Praha - Zdravotní stav ministra vnitra Milana Chovance, kterého postihlo vnitřní krvácení po plánované plastické operaci břicha, je stabilizovaný.

Zákroku se Chovanec podrobil v plzeňské fakultní nemocnici poté, co během jednoho rohu výrazně zhubl. Lékaři mu tam odstranili přebytečnou kůži. Ale poté nastaly komplikace a ministr musel na operační sál znovu.  

"Po prodělané komplikaci je zdravotní stav pana ministra stabilizovaný a v souladu s očekáváním lékařů," řekl deníku Aktuálně mluvčí ministerstva vnitra Pavel Novák.

"Pan ministr se těší, že se v řádu dnů bude moci vrátit ke svým pracovním povinnostem," dodal Novák.

 

Ministr zhubl přes 60 kg

Chovanec byl kvůli své váze - v říjnu 2012 se pohybovala kolem 180 kg - označován za nejobéznějšího českého politika. Během jediného roku ale váhu radikálně snížil, podle svých slov až o 60 kg.

Svůj boj s váhou Chovanec prezentoval i veřejnosti. Zřídil si k tomu webové stránky, kde o všem napsal.

"Kolem půlnoci se dostavují pravidelné zimnice, ležím v posteli, třesu se a v duchu si nadávám, kam jsem to až dopracoval. Tělo se nevzdává a chce svoji dávku cukru, kterou léta dostávalo, a nechápe, co se děje," popsal Chovanec své pocity na začátku hubnutí.

Ministr přiznal i to, proč začal radikálně nadbytečná kila shazovat. Při celkovém vyšetření naměřili lékaři v jeho případě hodnoty, které nebyly v pořádku. Hlavním důvodem ale byla rodina. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy