Staré dobré sáňky. Tisícovky lidí si užívají sáňkařskou dráhu ve Smržovce

Domácí ČTK Domácí, ČTK
18. 1. 2021 10:26
Přírodní dráha pro sáňkaře o délce téměř čtyři kilometry a s převýšením přes 300 metrů. Milovníci sáňkování si o víkendu užili letošní sezonu poprvé otevřenou dráhu vyloženě pro sáňkaře ve Smržovce v Jizerských horách.
Sáňkařská dráha v Jizerských horách měří téměř 4 kilometry | Video: Filip Skiareál Smržovka

"Zájem byl značný. Nemáme tam sice žádné turnikety, ale ještě v neděli odpoledne byla plná všechna tři parkoviště u sjezdovky," pochlubil se starosta Smržovky Marek Hotovec. Návštěvníků bylo podle něj za oba dny tisíce, dorazily hlavně rodiny s dětmi. 

Sáňkařskou dráhu dlouhou 1,5 kilometru na víkend poprvé připravila i krkonošská Rokytnice. "Oproti minulému víkendu byl zájem asi dvojnásobný. Jen za sobotu jsme vyvezli zhruba 1100 lidí a podle ohlasů se sáňkařská dráha lidem líbila," shrnul úspěšný víkend ředitel skiareálu v Rokytnici Vít Pražák.

Ve středu by se měla otevřít i sáňkařská dráha Špindlerův Mlýn. Také na Ještědu je přírodní sáňkařská dráha, která je ale mimo skiareál.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy