Staré dobré sáňky. Tisícovky lidí si užívají sáňkařskou dráhu ve Smržovce

Domácí ČTK Domácí, ČTK
18. 1. 2021 10:26
Přírodní dráha pro sáňkaře o délce téměř čtyři kilometry a s převýšením přes 300 metrů. Milovníci sáňkování si o víkendu užili letošní sezonu poprvé otevřenou dráhu vyloženě pro sáňkaře ve Smržovce v Jizerských horách.
Sáňkařská dráha v Jizerských horách měří téměř 4 kilometry | Video: Filip Skiareál Smržovka

"Zájem byl značný. Nemáme tam sice žádné turnikety, ale ještě v neděli odpoledne byla plná všechna tři parkoviště u sjezdovky," pochlubil se starosta Smržovky Marek Hotovec. Návštěvníků bylo podle něj za oba dny tisíce, dorazily hlavně rodiny s dětmi. 

Sáňkařskou dráhu dlouhou 1,5 kilometru na víkend poprvé připravila i krkonošská Rokytnice. "Oproti minulému víkendu byl zájem asi dvojnásobný. Jen za sobotu jsme vyvezli zhruba 1100 lidí a podle ohlasů se sáňkařská dráha lidem líbila," shrnul úspěšný víkend ředitel skiareálu v Rokytnici Vít Pražák.

Ve středu by se měla otevřít i sáňkařská dráha Špindlerův Mlýn. Také na Ještědu je přírodní sáňkařská dráha, která je ale mimo skiareál.

 

Právě se děje

před 24 minutami

ČEZ dostal od úřadu pro jadernou bezpečnost povolení pro nový zdroj v Dukovanech

Společnost Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ toto pondělí získala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle firmy jde o jeden z nejvýznamnějších přípravných kroků před zahájením stavby a výběrem dodavatele. Příprava a zpracování dokumentace pro licenční řízení trvala pět let a její součástí bylo přes 200 odborných studií, analýz a rozborů, uvedl ČEZ.

SÚJB dnes na svém webu uvedl, že na posouzení žádosti spolupracoval tým inspektorů úřadu, specialistů Státního ústavu radiační ochrany a dalších expertů. Správní řízení trvalo téměř 12 měsíců. Byla při něm hodnocena zadávací bezpečnostní zpráva a další dokumenty, které se podle atomového zákona k žádosti přikládají. "Z hodnocení nevyplynuly žádné skutečnosti, které by vydání povolení bránily," řekla předsedkyně SÚJB Dana Drábová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy