Staré dobré sáňky. Tisícovky lidí si užívají sáňkařskou dráhu ve Smržovce

Domácí ČTK Domácí, ČTK
18. 1. 2021 10:26
Přírodní dráha pro sáňkaře o délce téměř čtyři kilometry a s převýšením přes 300 metrů. Milovníci sáňkování si o víkendu užili letošní sezonu poprvé otevřenou dráhu vyloženě pro sáňkaře ve Smržovce v Jizerských horách.
Sáňkařská dráha v Jizerských horách měří téměř 4 kilometry | Video: Filip Skiareál Smržovka

"Zájem byl značný. Nemáme tam sice žádné turnikety, ale ještě v neděli odpoledne byla plná všechna tři parkoviště u sjezdovky," pochlubil se starosta Smržovky Marek Hotovec. Návštěvníků bylo podle něj za oba dny tisíce, dorazily hlavně rodiny s dětmi. 

Sáňkařskou dráhu dlouhou 1,5 kilometru na víkend poprvé připravila i krkonošská Rokytnice. "Oproti minulému víkendu byl zájem asi dvojnásobný. Jen za sobotu jsme vyvezli zhruba 1100 lidí a podle ohlasů se sáňkařská dráha lidem líbila," shrnul úspěšný víkend ředitel skiareálu v Rokytnici Vít Pražák.

Ve středu by se měla otevřít i sáňkařská dráha Špindlerův Mlýn. Také na Ještědu je přírodní sáňkařská dráha, která je ale mimo skiareál.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Spolupracovnice Navalného Sobolová zastavila svoji předvolební kampaň

Spolupracovnice ruského opozičního představitele Alexeje Navalného Ljubov Sobolová oznámila na facebooku, že zastavuje svoji kampaň před zářijovými volbami do Státní dumy. K tomu rozhodnutí ji podle jejích slov dovedly obavy o bezpečnost svých podporovatelů v situaci, kdy vláda pronásleduje své oponenty, i skutečnost, že jí jako spolupracovnici organizace, která byla prohlášena za extremistickou, kandidovat zakazuje zákon.

Zdroj: ČTK
Další zprávy