Zpěvák Bert & Friends: Hudbu mi ve snu nosí šilhavý pejsek. Mé koncerty mě i rozbrečí

Tým Spotlight Tým Spotlight
18. 6. 2024 5:30
“Nedávno mi melodie přišla ve snu. Chodil v něm za mnou šilhavý pejsek a chtěl mě olíznout nohu, já ho odháněl, ale on za mnou chodil zpátky a u toho hrála melodie. Díky tomu pejskovi vznikla nová písnička,” říká frontman kapely Bert & Friends Albert Romanutti k tomu, co ho inspiruje k jeho hudbě. Jindy prý skládá třeba i tři roky. “Někdy s tím člověk zápasí, aby to bylo takové,” dodává.
Spotlight Aktuálně.cz - Albert Romanutti | Video: Tým Spotlight

"Vlastně skládám pořád. Uvnitř mojí představivosti je pořád nějaká melodie nebo rytmus. Mám pocit, že jsou tam takoví dělníci, kteří jakoby skládali dříví. A sem tam někdo to další dřívko přinese," popisuje Romanutti, jak neustále přemýšlí nad dalšími skladbami. I proto prý málokdy poslouchá jiné interprety. "Spíš mě něco napadne v tichu, takže na to nemám moc prostor," přiznává.

Přestože má s kapelou Bert & Friends nominace na řadu hudebních cen jako jsou Ceny Anděl nebo Český slavík, Romanutti přiznává, že to pro něj není přespříliš důležité. "Radši bych dostal nápad na nějakou dobrou písničku než dostat takovou cenu," říká hudebník, kterého s kapelou na podzim čeká koncert ve Foru Karlín a zúčastní se i hudebního festivalu Metronome na pražském Výstavišti.

Romanutti v rozhovoru také mluví o momentu, kdy se cítil jako filmový hrdina Harry Potter. "Jako bych jel do Bradavic a mohl se učit všechna kouzla," vzpomíná na to, jak nastoupil na pražskou konzervatoř a VOŠ Jiřího Ježka, kde se svými přáteli kapelu Bert & Friends založil.

Celý rozhovor si můžete pustit v úvodním videu nebo si ho poslechnout ve své oblíbené podcastové aplikaci.

 

Právě se děje

Další zprávy