Sázka na Šmicera nevyšla. Před kampaní dává přednost Slavii

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
19. 5. 2014 17:00
Trojka kandidátky strany VIZE 2014 z eurokampaně vycouvala kvůli pozici asistenta trenéra, kterou mu na konci března nabídla právě pražská Slavia.
Vladimír Šmicer vycouval kvůli Slavii z kandidátky VIZE 2014
Vladimír Šmicer vycouval kvůli Slavii z kandidátky VIZE 2014 | Foto: liverpoolfc.com

Praha - Původně to vypadalo jako dobrý nápad – fotbalová legenda, dlouholetá opora Slavie a vítěz Ligy mistrů Vladimír Šmicer pomůže v eurovolbách téměř neznámé straně VIZE 2014 k mediální pozornosti a hlasům. Nakonec to ale dopadlo trochu jinak.

Trojka kandidátky Šmicer podle zjištění deníku Insider z eurokampaně vycouval kvůli pozici asistenta trenéra, kterou mu na konci března nabídla právě Slavia. A tak se rušily plánované mítinky a diskuse s občany, na kterých měl fotbalista propagovat mládežnický sport.

Internacionál za celou dobu nedal k volbám ani jeden rozhovor a vynechal i zahajovací tiskovou konferenci ke kampani. A v jediné tiskové zprávě, kterou ke své kandidatuře vydal, sdělil občanům především to, že o křeslo europoslance vlastně nestojí.

Trochu propagace od známé tváře by přitom uskupení s turbulentní historií využilo. Připomeňme, jak VIZE 2014 vlastně vznikla – z Věcí veřejných se odštěpila Karolína Peake, založila LIDEM, pak odešla i odtud a strana se přejmenovala na VIZI 2014.

Těsně před evropskými volbami navíc hnutí přišlo o jedničku kandidátky Kristýnu Soukupovou a trojku Marka Merhauta, Šmicer se tak nečekaně přesunul z pátého místa rovnou na třetí.

Šmicer nejen že nekomunikuje s novináři, problém ho kontaktovat podle všeho mají i členové strany, za kterou kandiduje. "Snažíme se ho sehnat, ale zatím jsem s ním nemluvila, má toho teď hodně," omlouvala se několikrát bývalá poslankyně za VV a dnešní členka VIZE Dagmar Navrátilová, když chtěl deník Aktuálně.cz s fotbalistou udělat online rozhovor.

Slavia dostala přednost

Odmítnutí se nakonec redaktoři dočkali až od mluvčího Slavie, přes kterého Šmicer vzkázal, že o chat se čtenáři zájem nemá a nechce se vyjadřovat ani ke kandidatuře obecně.

"Líto je to oběma stranám. Ale chápu ho, nepočítal s tím, že by ho Slavie angažovala," říká k nepodařené spolupráci jednička kandidátky Aleš Hemer a připomíná nelehkou situaci klubu, který bojuje o záchranu v první lize.

Nezbývá tedy než vsadit na druhé známé jméno na kandidátce Martina Zounara, který se má – díky zkušenostem z pořadů o vaření – věnovat kvalitě potravin.

 

Právě se děje

Další zprávy