Slovanská epopej je k vidění ve Veletržním paláci

Slovanská epopej je k vidění ve Veletržním paláci
Vedle divadelních plakátů a užité secesní tvorby se věnoval 18 let svého života ztvárnění slovanských dějin ve dvaceti velkoformátových obrazech.
Slovanská epopej byla dlouho předmětem sporů mezi Moravským Krumlovem a Prahou, až se nakonec usadila ve Veletržním paláci.
První představení celého cyklu veřejnosti se konalo právě zde před 84 lety, v roce 1928.
O pár let později bylo dílo uloženo do depozitáře a světlo světa spatřilo znovu až v roce 1963 na zámku v Moravském Krumlově, kde viselo do loňského roku.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
10. 5. 2012 8:30

Praha - Slovanská epopej Alfonse Muchy se po 84 letech a vleklých sporech s Moravským Krumlovem vrací do Veletržního paláce.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:41,756, 2. Foggia (It./Honda) -0,257, 3. Antonelli (It./KTM) -0,264, …26. Salač (ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:31,065, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,249, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,302.

Další zprávy