Kubera nejde do boje o Hrad. Nepodpořila mě rodina a při kampani v hospodě se nesmí kouřit, říká

Barbora Němcová Barbora Němcová
Aktualizováno 25. 10. 2017 12:33
Senátor Jaroslav Kubera z ODS sice má dostatečnou podporu kolegů z horní komory, na prezidenta se ale rozhodl nekandidovat. Kubera Aktuálně.cz vysvětlil, že nezískal podporu rodiny. Nevyhovovala by mu také kontrola ze strany nového úřadu pro kontrolu politických stran. ODS podle něj žádného jiného kandidáta nepostaví.
Jaroslav Kubera.
Jaroslav Kubera. | Foto: DVTV

Praha - Senátor Jaroslav Kubera (ODS) se rozhodl neúčastnit prezidentských voleb i přesto, že má pro svou kandidaturu v horní komoře dostatečnou podporu. "Ten hlavní důvod je, že nemám podporu rodiny," vysvětlil Kubera Aktuálně.cz.

Dalším důvodem, proč se rozhodl nevstoupit do boje o Hrad, je to, že Miloš Zeman to má podle něj "velmi dobře propočítané". "Má stejný elektorát jako Andrej Babiš, dá se tedy předjímat, jak ta volba dopadne," doplnil.

Třetím důvodem je podle něj Úřad pro dohled nad politickými stranami. "Pokoušel se ze mě udělat kandidáta z moci úřední, což jsem odmítl," řekl. Vadí mu také dohled nad kampaní. "Dělat kampaň a neustále myslet na to, jestli jsem vyvěsil větší plakát, než má představu tento úřad, je pro mě naprosto nepřijatelné," upřesnil.

Podle Kubery občanští demokraté jiného prezidentského kandidáta nepostaví. "Už ani není prostor někoho stavět," řekl Kubera.

Senátor zároveň vyjádřil obavy z toho, jestli by Zeman v případě svého zvolení zvládl dalších pět let ve funkci prezidenta. "Nepředpokládám, že by vydržel fungovat celé volební období."

Kubera také poznamenal, že není úplně nejvhodněji zvolený termín voleb. "Kampaň bude probíhat na Vánoce, lidé budou opravdu nadšení, když budou poslouchat komentáře politologů místo toho, aby poslouchali koledy," vysvětlil Kubera.

A kampaň podle něj komplikuje i protikuřácký zákon. "V hospodách se kampaň dělat nedá, protože se tam nesmí kouřit," uzavřel Kubera.

Miloš Zeman by mě nevolil, ale líbil by se mu střet se mnou, říká senátor Jaroslav Kubera, který uvažuje o kandidatuře na prezidenta. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy