Kubera nejde do boje o Hrad. Nepodpořila mě rodina a při kampani v hospodě se nesmí kouřit, říká

Barbora Němcová Barbora Němcová
Aktualizováno 25. 10. 2017 12:33
Senátor Jaroslav Kubera z ODS sice má dostatečnou podporu kolegů z horní komory, na prezidenta se ale rozhodl nekandidovat. Kubera Aktuálně.cz vysvětlil, že nezískal podporu rodiny. Nevyhovovala by mu také kontrola ze strany nového úřadu pro kontrolu politických stran. ODS podle něj žádného jiného kandidáta nepostaví.
Jaroslav Kubera.
Jaroslav Kubera. | Foto: DVTV

Praha - Senátor Jaroslav Kubera (ODS) se rozhodl neúčastnit prezidentských voleb i přesto, že má pro svou kandidaturu v horní komoře dostatečnou podporu. "Ten hlavní důvod je, že nemám podporu rodiny," vysvětlil Kubera Aktuálně.cz.

Dalším důvodem, proč se rozhodl nevstoupit do boje o Hrad, je to, že Miloš Zeman to má podle něj "velmi dobře propočítané". "Má stejný elektorát jako Andrej Babiš, dá se tedy předjímat, jak ta volba dopadne," doplnil.

Třetím důvodem je podle něj Úřad pro dohled nad politickými stranami. "Pokoušel se ze mě udělat kandidáta z moci úřední, což jsem odmítl," řekl. Vadí mu také dohled nad kampaní. "Dělat kampaň a neustále myslet na to, jestli jsem vyvěsil větší plakát, než má představu tento úřad, je pro mě naprosto nepřijatelné," upřesnil.

Podle Kubery občanští demokraté jiného prezidentského kandidáta nepostaví. "Už ani není prostor někoho stavět," řekl Kubera.

Senátor zároveň vyjádřil obavy z toho, jestli by Zeman v případě svého zvolení zvládl dalších pět let ve funkci prezidenta. "Nepředpokládám, že by vydržel fungovat celé volební období."

Kubera také poznamenal, že není úplně nejvhodněji zvolený termín voleb. "Kampaň bude probíhat na Vánoce, lidé budou opravdu nadšení, když budou poslouchat komentáře politologů místo toho, aby poslouchali koledy," vysvětlil Kubera.

A kampaň podle něj komplikuje i protikuřácký zákon. "V hospodách se kampaň dělat nedá, protože se tam nesmí kouřit," uzavřel Kubera.

Miloš Zeman by mě nevolil, ale líbil by se mu střet se mnou, říká senátor Jaroslav Kubera, který uvažuje o kandidatuře na prezidenta. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy