Zástupce loterního průmyslu skončil jako producent ČT. Zamlčel prý střet zájmů

Radek Dragoun Radek Dragoun
6. 11. 2018 17:29
Česká televize v úterý s okamžitou platností odvolala Stanislava Brunclíka z funkce kreativního producenta. Důvodem je zamlčení jeho působení v PR agentuře zajištující služby pro Hospodářskou komoru a jeho post prezidenta České komory loterního průmyslu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

"Důvodem bylo závažné porušení pracovněprávních předpisů. Na základě pracovní smlouvy musí každý zaměstnanec České televize informovat nadřízeného o jakémkoli svém potenciálním střetu zájmů," řekla Aktuálně.cz mluvčí ČT Karolína Blinková.

Brunclík působil od ledna v ČT na manažerské funkci v rámci divize Vývoje pořadů a programových formátů, kde zastával post kreativního producenta. "Náplní jeho projektu pro Programovou radu ČT byla příprava nového pojetí pořadu Máte slovo a nového diskuzního pořadu, který reflektuje závažná celospolečenská témata a je určen pro programové schéma ČT1," dodala Blinková.

Pod Brunclíka měl nově spadat také investigativní pořad Nedej se, který se zabývá ekologickými tématy. Podle informací Aktuálně.cz měla Rada ČT na svém středečním jednání dostat dopis, který protestoval proti jeho případnému působení u tohoto pořadu.

Brunclík je prezidentem České komory loterního průmyslu, navíc je jednatelem a spolumajitelem PR agentury, která poskytuje služby Hospodářské komoře, čímž se mohl dostat do střetu zájmů. Nakonec pořad Nedej se se již v minulosti zabýval kauzami, které mají spojitost s touto komorou.

Brunclík je také jednatelem společnosti, která v roce 2012 zajišťovala sběr podpisů pro kandidaturu Tomia Okamury na prezidenta, či poskytovala PR služby pro tehdejšího poslance Věcí veřejných Michala Babáka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!