reklama
 
 

Schwarzenberg upadl ve sněmovně, je v nemocnici. Jeho stav podle lékařů není vážný

Aktualizováno 12. 9. 2018 17:08
Schwarzenberg upadl ve sněmovně, odvezla ho záchranka | Video: Aktu |  00:53
Nejstarší poslanec a zároveň čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg ztratil na středečním dopoledním jednání Sněmovny krátce vědomí. Schůze byla ihned přerušena a několik poslanců mu utíkalo pomoc. Díky jejich zásahu byl brzy opět při vědomí a k vozidlu záchranné služby, které jej odvezlo do nemocnice, šel už po svých.

Praha - Poslanec a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg ve středu po poledni upadl v jednacím sále sněmovny, když se mu při schůzi udělalo nevolno. Další poslanci okamžitě zareagovali a pomohli mu. Následně přijela i záchranná služba. Do sanitky už nastupoval Schwarzenberg sám. 

"Byl to okamžik. Najednou spadl na zem a zůstal na ní nehybně ležet," popsal tyto chvíle Aktuálně.cz jeden ze zákonodárců. Poslanci v bezprostředním okolí se okamžitě ke Schwarzenbergovi seběhli a začali mu pomáhat. Kromě toho k němu utíkali i zákonodárci z řad lékařů, například Milan Brázdil a Vít Kaňkovský. Předsedající Petr Fiala schůzi okamžitě přerušil.

Karel Schwarzenberg upadl ve sněmovně | Video: Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky |  01:21

"Pan Schwarzenberg ztratil krátce vědomí. Začali mu poskytovat první pomoc, například mu uvolnili mu košili u krku a zvedli nohy. Naštěstí po chvíli zase nabyl vědomí," uvedl jeden z poslanců. Jeho svědectví potvrdil také poslanec TOP 09 Dominik Feri."Omdlel, ale pohotově mu poskytli pomoc kolegové poslanci-lékaři," uvedl. V té chvíli už vyjížděla do sněmovny i záchranná služba.

"Mohu potvrdit, že naše záchranářské a lékařské posádky vyjížděly krátce před půl jednou do ulice Sněmovní na Malé Straně, kde se udělalo nevolno jednaosmdesátiletému muži. Záchranáři jej ošetřili a poté transportovali do Ústřední vojenské nemocnice," řekla mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

Po několika minutách už působil Schwarzenberg lépe, když Fiala zahájil pokračování schůze, vzal si slovo šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. "Dovolte, abych vám poděkoval za trpělivost a empatii. Karel už nám všem vynadal, že je naprosto v pořádku a ať ho necháme být. Takže je všechno skvělé," sdělil. Podle mluvčí TOP 09 Lenky Brandtové šlo o "krátkou indispozici" a čestný předseda strany by měl být v pořádku.

Zatímco schůze pokračovala, Schwarzenberg odešel do kanceláře předsedy sněmovny Radka Vondráčka, kde se mu nadále věnovali lékaři. Po několika minutách odešel po svých před budovu, kde už na něj čekala záchranka, která jej odvezla do nemocnice Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích, kde po odborných vyšetřeních zůstal hospitalizován. Jeho stav není podle lékařů vážný.

autor: Domácí | 12. 9. 2018 12:36

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama