Rošády v ČT pokračují. Mění se i sportovní moderátoři

Pavel Baroch
3. 3. 2012 12:25
Branky, body, vteřiny budou uvádět Černošková, Vichnar, Bernatský a Smetana

Praha - Poté, co nové vedení České televize v čele s Petrem Dvořákem oznámilo nové složení moderátorské čtveřice pro hlavní zpravodajskou relaci Události, představilo i obměněnou podobu sportovních hlasatelů pořadu Branky, body, vteřiny.

Od dubna budou hlavní sportovní relaci ČT uvádět Barbora Černošková, Petr Vichnar, Vojtěch Bernatský a Jan Smetana.

Z původní čtveřice tak vypadli Kateřina Nekolná a Stanislav Bartůšek, který uváděl Branky, body, vteřiny dlouhé roky.

"Stejně jako moderátoři Událostí byli i sportovní moderátoři vedením České televize a za účasti externích odborníků s novinářskou zkušeností z české i zahraniční scény vybráni na základě kamerových zkoušek a po důkladném posouzení profesionálních kvalit jednotlivých osobností," řekla mluvčí ČT Michaela Fričová.

Nová tvář: Smetana

Z nové sportovní čtveřice je patrně nejméně známou tváří Jan Smetana, který dosud působil jako sportovní redaktor na ČT24. Kromě toho komentuje přenosy domácí i zahraničí basketbalové ligy a připravuje magazíny Basketmánie a Timeout.

Foto: Aktuálně.cz

ČT už ve středu večer oznámilo nové složení moderátorské čtveřice Událostí, na něž Branky, body, vteřiny navazují.

Obměna moderátorů Událostí

Od dubna budou hlavní zpravodajskou relaci veřejnoprávní televize uvádět Jolana Voldánová, Marcela Augustová, Aneta Savarová a Jakub Železný.

"Výběr moderátorů je dalším krokem ve zkvalitňování hlavní zpravodajské relace České televize. Věřím, že výsledek diváci ocení. Jsem velmi rád, že se nám jako nejlepší volba moderátorů Událostí potvrdila čtveřice osobností z řad České televize," řekl generální ředitel Petr Dvořák.

Nové Události se přestěhují do nového studia, kde se nyní připravují nedělní Otázky Václava Moravce. Relace se o několik minut prodlouží, takže bude trvat bezmála 50 minut. Zprávy bude uvádět je jeden moderátor, ve vysílání se bude využívat i interaktivní a virtuální prvky.

Změna v zahraničí

"Relace by měla být dynamičtější," řekl Aktuálně.cz ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal. Vedení České televize chystá i zásadní změny v obsazení svých zahraničních zpravodajů.

Například Miroslav Karas, který 14 let působil ve Varšavě, by se měl přestěhovat do Moskvy. Vymění se i zpravodajové v Bruselu, v Německu, Spojených státech a na Slovensku.

ČT zároveň reálně uvažuje o zřízení nových zpravodajských postů v cizině, ve hře je především Blízký východ.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 2 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy