reklama
 
 

Půl miliardy za ProMoPro: Úřad vlády dostal vysokou pokutu

9. 4. 2014 7:00
Pokuta ve výši téměř 551 milionů korun je ještě vyšší než suma, kterou vláda Mirka Topolánka zaplatila firmě Promopro

Praha - Finanční úřad vyměřil Úřadu vlády pokutu téměř 551 milionů korun kvůli údajně předraženému zajištění audiovizuální techniky pro české předsednictví EU firmou ProMoPro.

Úřad vlády má peníze za porušení rozpočtové kázně z roku 2009 odvést do státního rozpočtu. Napsal to ve středu deník Právo s odvoláním na šéfa úřadu Pavla Dvořáka.

Úřad zvažuje odvolání, ztráta přes půl miliardy by totiž mohla být pro fungování Strakovy akademie likvidační. V letošním rozpočtu má Úřad vlády na zabezpečení chodu vyčleněno 734 milionů korun.

"Nyní zkoumáme, jak dále nejlépe postupovat. Musíme se pokusit nejen minimalizovat možné škody a neohrozit činnost vlády, ale zajistit i plnou součinnost s orgány činnými v trestním řízení v kauze ProMoPro,“ řekl Právu Dvořák.

Pokuta přesahující půl miliardy je ještě vyšší než suma, kterou tehdejší kabinet zaplatil firmě ProMoPro. Policie a žalobci už dříve vyčíslili předražení zakázky o 388 milionů korun.

Společnost tehdy zakázku v hodnotě 525 milionů korun získala bez výběrového řízení, vláda argumentovala mj. i bezpečnostními prověrkami firmy.

autor: ČTK | 9. 4. 2014 7:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama