Půl miliardy za ProMoPro: Úřad vlády dostal vysokou pokutu

ČTK ČTK
9. 4. 2014 7:00
Pokuta ve výši téměř 551 milionů korun je ještě vyšší než suma, kterou vláda Mirka Topolánka zaplatila firmě Promopro
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Praha - Finanční úřad vyměřil Úřadu vlády pokutu téměř 551 milionů korun kvůli údajně předraženému zajištění audiovizuální techniky pro české předsednictví EU firmou ProMoPro.

Úřad vlády má peníze za porušení rozpočtové kázně z roku 2009 odvést do státního rozpočtu. Napsal to ve středu deník Právo s odvoláním na šéfa úřadu Pavla Dvořáka.

Úřad zvažuje odvolání, ztráta přes půl miliardy by totiž mohla být pro fungování Strakovy akademie likvidační. V letošním rozpočtu má Úřad vlády na zabezpečení chodu vyčleněno 734 milionů korun.

"Nyní zkoumáme, jak dále nejlépe postupovat. Musíme se pokusit nejen minimalizovat možné škody a neohrozit činnost vlády, ale zajistit i plnou součinnost s orgány činnými v trestním řízení v kauze ProMoPro,“ řekl Právu Dvořák.

Pokuta přesahující půl miliardy je ještě vyšší než suma, kterou tehdejší kabinet zaplatil firmě ProMoPro. Policie a žalobci už dříve vyčíslili předražení zakázky o 388 milionů korun.

Společnost tehdy zakázku v hodnotě 525 milionů korun získala bez výběrového řízení, vláda argumentovala mj. i bezpečnostními prověrkami firmy.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Na základě jednání s ministrem vnitra Hamáčkem a policií zavedeme na části dálnice D1 zákaz předjíždění kamionů, řekl Babiš podle České televize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy