Prodávali luxusní auta, ale neplatili daň. Podle policie obchodníci připravili stát o 73 milionů

ČTK ČTK
8. 4. 2017 15:59
Obchodníci s luxusními auty neodváděli daň. Podle policie způsobili škodu 73 milionů korun. Vyšetřování je na počátku a není vyloučeno rozšíření okruhu obviněných. Obvinění jsou stíháni svobodě a hrozí jim pět až 10 let vězení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Smile Car

Praha - Policie v uplynulých dnech obvinila dva muže, kteří podle ní krácením daní při nákupech luxusních vozidel z jiných členských států Evropské unie a jejich následných prodejích způsobili škodu 73 milionů korun. Vyšetřování je na počátku a není vyloučeno rozšíření okruhu obviněných. Na policejním webu o tom dnes informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Obvinění podle něj nejméně od ledna 2014 do prosince 2015 účelově zakládali a ovládali obchodní společnosti, přes které pořizovali luxusní vozidla pro různé odběratele v Česku, ale z těchto obchodů neodváděli daň z přidané hodnoty. "V případě nahlášené kontroly ze strany Finančního úřadu okamžitě u podnikatelských subjektů ukončili činnost a své aktivity přenesli na nově vzniklé společnosti," uvedl Ibehej.

Daňová Kobra na případu s krycím názvem TAILOR pracovala několik měsíců. Podle mluvčího se podařilo zadokumentovat finanční transakce spojené s řetězcem podezřelých společností a tyto informace provázat s hlavním organizátorem trestné činnosti. "Mezi vozidly, které byly pořízeny, se vyskytují i například limitované edice Ferrari FF (F 151) v hodnotě přes sedm milionů korun, Ferrari F12 Berlinetta v hodnotě přes devět milionů korun, Lamborgini Aventador Roadster LP 700-4 v hodnotě přes 10,5 milionu Kč a další luxusní vozidla," dodal.

Obvinění jsou trestně stíháni svobodě. V případě pravomocného rozsudku jim hrozí trest odnětí svobody od pěti do deseti let. Věc dozoruje Městské státní zastupitelství v Praze.

Finanční správě se dosud podařilo u dvou společností zajistit finanční majetek za více než 4,8 milionu korun.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Ústavní výbor europarlamentu doporučil schválit brexitovou dohodu

Ústavní výbor Evropského parlamentu (EP) ve čtvrtek doporučil europoslancům schválit dohodu o vystoupení Británie z Evropské unie. Otevřel tím cestu k definitivnímu potvrzení brexitového paktu, o němž bude plénum EP hlasovat příští středu. Brexitový koordinátor europarlamentu Guy Verhofstadt konstatoval, že dohoda splňuje podmínky unie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy