Zeman zahájil návštěvu jihu Moravy. Lidovci, TOP 09 a Žít Brno nedorazili

ČTK ČTK
Aktualizováno 29. 5. 2017 11:43
Prezident Miloš Zeman v pondělí zahájil návštěvu Jihomoravského kraje, kde ho poprvé z pozice hejtmana přivítal Bohumil Šimek (ANO). Hlava státu se setkala se zastupiteli, zástupci měst a obcí, policie a hasičů. Na přivítání chyběli zastupitelé z KDU-ČSL a z TOP 09 s Žít Brno, kteří nesouhlasí se Zemanovým vystupováním. TOP 09 s Žít Brno poukazují na to, že by měl Zeman řešit nedávnou vládní krizi, a ne si dělat kampaň, i na jeho chování ohledně nerespektování ústavy a kauzy jako Ferdinand Peroutka, vulgarismy v médiích nebo dětské porno v prezidentově počítači. KDU-ČSL se k neúčasti připojila z obdobných důvodů. Při příjezdu Zemana ke krajskému úřadu několik lidí protestovalo.
Miloš Zeman se v Ivančicích setkal s občany. Dívka se ho zeptala na Andreje Babiše. Jestli mu na něm něco vadí. | Video: David Kohout
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy