Koho volit na Hrad? Odpovězte na otázky a dozvíte se, kdo je právě váš kandidát na prezidenta

Aktualizováno 7. 1. 2018 17:53
Aktuálně.cz připravilo volební kalkulačku, která vám pomůže rozhodnout se, komu dát hlas v prezidentských volbách.

Aktuálně.cz připravilo volební kalkulačku, která vám pomůže rozhodnout se, komu dát hlas v prezidentských volbách. Zformulovali jsme 39 témat a oslovili všechny kandidáty, aby nám sdělili svůj postoj k nim. Z devíti kandidujících pouze Miloš Zeman žádosti nevyhověl. Abychom vám i tak nabídli plný servis a zároveň zachovali férovost vůči ostatním, dáváme vám na vybranou, zda si chcete kalkulačku vyhodnotit podle dodaných odpovědí, anebo včetně těch, které jsme byli nuceni vyčíst z dřívějších vystoupení Zemana. Ve volebním testu si nejdřív sami zodpovíte jednotlivé otázky, abyste se následně dozvěděli, se kterým kandidátem se nejvíce shodujete. U každé můžete označit, zda je pro vás důležitá.

Poznámka: Miloš Zeman na žádost redakce Aktuálně.cz o odpovědi nereagoval. Abychom čtenářům nabídli srovnání všech kandidátů, byli jsme nuceni jeho odpovědi vyčíst z dřívějších veřejných vystoupení. Můžete si vybrat, zda chcete výsledek zobrazit pouze z přímých odpovědí osmi kandidátů, kteří vyhověli žádosti redakce, nebo včetně Miloše Zemana.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy