Foto: Premiér a poslanecká sněmovna ocenili Jiřího Brady

Foto: Premiér a poslanecká sněmovna ocenili Jiřího Brady
V Kramářově vile den před státním svátkem České republiky.
Premiér Sobotka předává medaili Karla Kramáře.
Měl dostat Řád TGM v pátek na Pražském hradě. Jeho neudělení je však plně v kompetenci prezidenta.
Skoro devadesátiletý Brady je nesmírně vitální a milý. "Když jsem chodil ve vězeňském mundůru z koncentráku na práci, lidé kolem klopili oči, tehdy jsem si řekl, že nikdy nebudu lhostejný."
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
27. 10. 2016 12:34
Ostudné důvody neudělení Řádu TGM prezidentem vyvolaly bouřlivou reakci. Po studentech či pražské primátorce dnes Jiřího Brady ocenil premiér Bohuslav Sobotka a poslanci za účasti většiny ministrů.
 

Právě se děje

před 16 minutami

Svíce u Gottovy vily na Bertramce se na přání rodiny zatím odklízet nebudou

Termín úklidu byl na přání rodiny odložen, zatím není známo na kdy. Lidé začali chodit spontánně k vile 2. října, kdy bylo oznámeno úmrtí osmdesátiletého zpěváka. Místo zaplavili svíčkami, květinami, vzkazy, fotografiemi, plyšáky, balonky a dalšími předměty.

"Na přání rodiny se termín úklidu pietního místa Nad Bertramkou posouvá, přesný termín zatím není znám. Vše řeší hlavní město Praha přímo s rodinou," napsala mluvčí TSK Lišková.

před 34 minutami

Čínský vývoz i dovoz v září klesly více, než se čekalo, může za to slabší celosvětová poptávka a americká cla

Vývoz z Číny v září klesl více, než se čekalo a dovoz se snížil již pátý měsíc za sebou. Na vývoz má negativní dopad slabší globální poptávka a rostoucí americká cla na čínské zboží. Pokles dovozu pak ukazuje, že domácí poptávka je slabá. Druhá největší ekonomika světa tak bude zřejmě potřebovat další stimulaci ekonomiky, napsala agentura Reuters.

Vývoz ze země se v září podle údajů celního úřadu snížil meziročně o 3,2 procenta, zatímco analytici čekali pokles jen o tři procenta. Dovoz se pak propadl o 8,5 procenta místo očekávaných 5,2 procenta.

Bilance zahraničního obchodu však skončila v přebytku 39,65 miliardy USD (928,2 miliardy korun). V srpnu přebytek činil 34,84 miliardy USD a analytici čekali, že se sníží na 33,3 miliardy USD. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy