Přehledně: Tak se od července změní život českých úředníků

Lucie Stuchlíková Jiří Kropáček Lucie Stuchlíková, Jiří Kropáček
15. 6. 2015 13:10
Vláda v pondělí schválila materiál k novému služebnímu zákonu. Už je jasné, kolika úředníků ve státním aparátu se zákon dotkne. Podívejte se, co dalšího zákon přinese.

načítám grafiku

Praha - Začátkem letních prázdnin bude ve státní správě pracovat maximálně 75 275 lidí. Drtivá většina z nich - 68 tisíc - jsou úředníci, kteří spadají pod služební zákon.

Ten začne pro úředníky platit na přelomu června a července. Kabinet Bohuslava Sobotky na pondělním jednání k zákonu schválil materiál týkající se počtu úředníků. Už minulý týden pak ministři schválili jiné doplňující předpisy. Podle nich se bude řídit, jak budou státní zaměstnanci dostávat odměny a další bonusy.

Co se od července změní ve státní správě? Projděte si přehlednou grafiku.

 

Právě se děje

před 11 minutami

V Sýrii je kvůli turecké ofenzivě bez dozoru 12 věznic s islámskými radikály

V Sýrii je ofenzivě bez dozoru 12 věznic s islámskými radikály, řekl ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Ostrahu těchto věznic je podle něj třeba naléhavě vyřešit. Ankara 9. října zahájila ofenzivu na severu Sýrie proti kurdským oddílům, kteří do té doby věznice a tábory se zajatci z teroristické organizace Islámský stát (IS) zajišťovali. Od čtvrtka jsou boje na pět dní přerušeny.

Ruská armáda spolu se syrskou začala obsazovat posty, z nichž se Kurdové stáhli. Šojgu řekl, že ve věznicích, které jsou teď bez ostrahy, jsou i zahraniční radikálové, kteří by se mohli pokusit dostat se do zemí svého původu. Mezi členy IS byli i lidé z postsovětských států.

Další zprávy