Přehledně: Tak se od července změní život českých úředníků

Lucie Stuchlíková Jiří Kropáček Lucie Stuchlíková, Jiří Kropáček
15. 6. 2015 13:10
Vláda v pondělí schválila materiál k novému služebnímu zákonu. Už je jasné, kolika úředníků ve státním aparátu se zákon dotkne. Podívejte se, co dalšího zákon přinese.

načítám grafiku

Praha - Začátkem letních prázdnin bude ve státní správě pracovat maximálně 75 275 lidí. Drtivá většina z nich - 68 tisíc - jsou úředníci, kteří spadají pod služební zákon.

Ten začne pro úředníky platit na přelomu června a července. Kabinet Bohuslava Sobotky na pondělním jednání k zákonu schválil materiál týkající se počtu úředníků. Už minulý týden pak ministři schválili jiné doplňující předpisy. Podle nich se bude řídit, jak budou státní zaměstnanci dostávat odměny a další bonusy.

Co se od července změní ve státní správě? Projděte si přehlednou grafiku.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy