Pražskou policii povede Ptáček. Nahradí ředitele, který se zastával vyšetřovatele Čapího hnízda

Domácí Domácí
31. 5. 2018 14:03
Jan Ptáček byl dosud náměstkem ředitele středočeské policie.
Nový ředitel pražské policie Jan Ptáček.
Nový ředitel pražské policie Jan Ptáček. | Foto: Policie ČR

Praha - Pražskou policii od pátku povede dosavadní náměstek středočeského policejního ředitele Jan Ptáček. Rozhodl o tom policejní prezident Tomáš Tuhý.

"Pražská policie je bezpochyby jedno z nejzatíženějších krajských ředitelství. V letošním roce ji navíc čeká celá řada úkolů v souvislosti s oslavami 100. výročí vzniku Československé republiky, proto jsem velmi rád, že bude plynule pokračovat v práci s kompletním vedením," řekl Tuhý.

"Přeji novému krajskému řediteli mnoho úspěchů, jsme přesvědčen, že má veškeré předpoklady a dostatek zkušeností pro úspěšné zvládnutí této náročné funkce," doplnil Tuhý s tím, že Ptáček prošel v rámci policie řadou manažerských pozic.

Ptáček v čele pražské policie nahradí Miloše Trojánka, který se v minulosti opakovaně postavil za vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo Pavla Nevtípila. Trojánek míří na vlastní žádost do čela krajské policie na Vysočině, kde dosud ředitel chyběl.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy