Pošťačka v Praze si potřísnila obličej přírodním rozpouštědlem, nebylo jedovaté

ČTK ČTK
24. 5. 2019 11:03
Látka, kterou se ve čtvrtek odpoledne potřísnila pošťačka z Prahy, nebyla jedovatá. Podle mluvčího České pošty Matyáše Vitíka šlo o černou zapáchající tekutinu, kterou se dvaatřicetiletá žena potřísnila v obličeji a poté zkolabovala. O jejím stavu odmítl s ohledem na citlivost údajů hovořit. Záchranná služba ve čtvrtek uvedla, že pošťačka skončila na urgentním příjmu jedné z pražských nemocnic.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: ČTK

"Došlo k poškození obsahu v zásilce. Ze zásilky vytekla černá zapáchající tekutina, při manipulaci se zásilkou se touto tekutinou potřísnila na obličeji pracovnice pošty a zkolabovala. Pošta pak byla uzavřena a byla přivolána policie, záchranka a hasiči," popsal čtvrteční situaci na poště v Jinonicích Vitík.

Podle policie a hasičů šlo o lehce zásaditou látku na bázi přírodního rozpouštědla, nebylo to nic jedovatého. "Ve vyšší koncentraci ale může způsobit zdravotní potíže," uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka. Policie okolnosti události prošetřuje, mimo jiné prověřuje odesílatele i adresáta.

Mluvčí hasičů řekl, že k podobným událostem hasiči v Praze vyjíždějí zhruba čtyřikrát do roka. Například před dvěma měsíci vyteklo na jedné z poboček pošty ze zásilky savo. Zdůraznil, že by lidé měli vědět, co lze poštou posílat a jak obsah zabezpečit.

Pravidla pošty obsahují jednak seznam věcí, které nesmí zásilka obsahovat, a zároveň soupis věcí, které mohou být obsahem zásilky jen při splnění zvláštních podmínek. Pošta nedovoluje posílat například výbušniny, radioaktivní látky, jedovaté a žíravé látky či hořlaviny.

Některé věci lze posílat pouze při splnění zvláštních podmínek, například u tekutin je podmínkou to, že nemohou vytéci z obalu poštovní zásilky nebo obalem prosáknout.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy