Poslanci vrátili ČT výroční zprávu, musí ji doplnit

ČTK ČTK
26. 5. 2011 15:36
Kritizují, že neobsahovala informace o tom, jakým způsobem ČT plní své veřejnoprávní poslání
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Poslanci zasedající ve volebním výboru nebyli spokojeni s výroční zprávou České televize za minulý rok. Vadilo jim například, že neobsahovala informace o tom, jakým způsobem ČT plní své veřejnoprávní poslání.

Televize tak musí zprávu do konce srpna doplnit. Vyplynulo to ze čtvrtečního zasedání volebního výboru.

"Zpráva postrádá kritické zhodnocení vývoje v delším období," uvedl zpravodaj výboru Václav Mencl (ODS).

Ve zprávě podle něj chybí i další věci, například náklady na výrobu televizních pořadů. Poslanci také kritizovali skutečnost, že není uvedeno, jakým způsobem členové Rady ČT řeší dotazy veřejnosti.

Poslanci nakonec zprávu České televizi vrátili s tím, že ji musí doplnit o analýzu výkonu veřejné služby a analýzu toho, jak ČT plní zákon o přístupu k veřejným informacím.

Výroční zprávu Českého rozhlasu za rok 2010 volební výbor odsouhlasil a odeslal do sněmovny k dalšímu projednávání.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy