Poslanci vrátili ČT výroční zprávu, musí ji doplnit

ČTK ČTK
26. 5. 2011 15:36
Kritizují, že neobsahovala informace o tom, jakým způsobem ČT plní své veřejnoprávní poslání
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Poslanci zasedající ve volebním výboru nebyli spokojeni s výroční zprávou České televize za minulý rok. Vadilo jim například, že neobsahovala informace o tom, jakým způsobem ČT plní své veřejnoprávní poslání.

Televize tak musí zprávu do konce srpna doplnit. Vyplynulo to ze čtvrtečního zasedání volebního výboru.

"Zpráva postrádá kritické zhodnocení vývoje v delším období," uvedl zpravodaj výboru Václav Mencl (ODS).

Ve zprávě podle něj chybí i další věci, například náklady na výrobu televizních pořadů. Poslanci také kritizovali skutečnost, že není uvedeno, jakým způsobem členové Rady ČT řeší dotazy veřejnosti.

Poslanci nakonec zprávu České televizi vrátili s tím, že ji musí doplnit o analýzu výkonu veřejné služby a analýzu toho, jak ČT plní zákon o přístupu k veřejným informacím.

Výroční zprávu Českého rozhlasu za rok 2010 volební výbor odsouhlasil a odeslal do sněmovny k dalšímu projednávání.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy