Policie zatkla majitele hokejové Sparty Speychala

Domácí Karel Hrubeš Domácí, Karel Hrubeš
10. 9. 2014 17:24
Petr Speychal byl zatčen brzy ráno ve své vile na Spořilově. Detektivové prohledávali i sídlo Sportovního holdingu Praha, kde je předsedou.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Ve středu ráno byl zatčen miliardář Petr Speychal, který vlastní mimo jiné podnik ČKD Asset a hokejový tým HC Sparta Praha. Jako první zprávu přinesl server Novinky.cz.

Policisté navštívili také sídlo Sportovního holdingu Praha, kterému Speychal předsedá, a podle informací deníku Aktuálně.cz také budovu Speychalovy ČKD.

Podle svědectví jednoho ze zaměstnanců tam policie zasahovala od úterní jedenácté hodiny večer a zapečetila několik kanceláří v komplexu na pražském Sychrově. 

Speychalův bratr Robert to však popřel. "V ČKD není policie. A nic dalšího vám neřeknu, nic nevím," řekl Aktuálně.cz a zavěsil.

Právník Miroslav Jansta, který vlastní společnost Basketball Nymburk patřící do holdingu, odmítá, že by s firmou razie jakkoli souvisela. “Že pana Speychala zadržela policie, vím od jeho bratra. Vůbec ale netuším, o co jde. Se sportovním holdingem to nesouvisí,” řekl Jansta Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Končící předseda Evropské rady Tusk byl zvolen do čela Evropské lidové strany

Bývalý polský premiér Donald Tusk, který v posledních letech stál v čele Evropské rady, byl ve středu v Záhřebu zvolen kongresem Evropské lidové strany (EPP) do čela tohoto uskupení, sdružujícího evropské středopravé strany. EPP zůstává nejsilnější stranou v Evropském parlamentu.

"Za žádných okolností nesmíme přenechat oblast bezpečnosti a pořádku politickým populistům, manipulátorům a autokratům, kteří se snaží namluvit lidem, že svoboda není slučitelná s bezpečností," zdůraznil Tusk, který byl jediným kandidátem na předsedu EPP. "Neobětujeme hodnoty, jako jsou občanské svobody, právní stát a slušnost ve veřejném životě, na oltář bezpečnosti a pořádku, protože to není třeba, prostě se (vzájemně) nevylučují. Ten, kdo to není schopen přijmout, se fakticky vylučuje z naší rodiny," řekl.

Tusk v předvolebním projevu na kongresu ostře zaútočil proti autokratickým a populistickým vůdcům, aniž by vyslovil jméno maďarského premiéra Viktora Orbána a dalších evropských vůdců "tvrdé linie", poznamenala agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

První fáze obchodní dohody USA a Číny možná letos nebude. Rozhovory se podle Reuters komplikují

Spojené státy a Čína možná nedokončí první fázi obchodní dohody letos, ale až v příštím roce. Agentuře Reuters to řekli experti na obchod a lidé blízcí Bílému domu. Zpráva způsobila, že se okamžitě prohloubil pokles na amerických akciových trzích, o zisky přišel dolar, zatímco zájem se zvedl o dluhopisy americké vlády.

Americký prezident Donald Trump a ministr financí Steven Mnuchin na tiskové konferenci 11. listopadu uvedli, že první fáze obchodní dohody by mohla být podepsána během pěti týdnů. Tato doba již uplynula, na podpis dohody se ale stalé čeká a rozhovory se podle zdrojů Reuters možná komplikují. Peking totiž požaduje výraznější snížení cel, na což Washington reaguje zvyšováním vlastních požadavků.

Dokončení dohody by mohly komplikovat rovněž diplomatické spory související s protesty v Hongkongu proti omezování svobod ze strany pevninské Číny. Americký Senát schválil zákon, jehož cílem je chránit v Hongkongu lidská práva. Čínské ministerstvo zahraničí si následně předvolalo představitele amerického velvyslanectví v Pekingu a vyzvalo Spojené státy, aby se do situace v Hongkongu přestaly vměšovat.

Další zprávy