Policie podala návrh na obžalobu Dalíka. Kvůli pandurům

Karel Hrubeš Karel Hrubeš
4. 4. 2014 13:35
Vyšetřovatelé předali spis státnímu zástupci, podání obžaloby je velmi blízko.
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Podání obžaloby Marka Dalíka, bývalého poradce expremiéra Mirka Topolánka, je již velmi blízko.

V pátek policie předala státnímu zástupci Janu Kořánovi, který kauzu vede, návrh na Dalíkovu obžalobu.

"Dnes jsme státnímu zástupci doručili návrh na podání obžaloby v kauze pandurů," potvrdil deníku Aktuálně.cz mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

"Spisový materiál, který byl předložen státnímu zástupci, obsahuje cca 3 500 stran. V případě pravomocného rozsudku hrozí obviněné osobě trest odnětí svobody až na 10 let," dodal mluvčí útvaru.

Bez doplnění

Přítel expremiéra Topolánka je obviněn z podvodu. Podle policie měl v roce 2007 od zástupců rakouské zbrojovky Steyr požadovat úplatek ve výši 450 milionů korun za pomoc při nákupu obrněnců Pandur pro českou armádu.

Mezinárodní vyšetřovací tým českých a rakouských kriminalistů případ řešil tři roky. Na rozplétání kauzy spolupracovaly tuzemské úřady také s USA, Izraelem, Švýcarskem a Španělskem. 

Dalíkův obhájce Tomáš Sokol se nechtěl k policejnímu návrhu na obžalobu vyjadřovat. "Bez komentáře," uvedl advokát.

Sokol tak zřejmě nenavrhoval žádné doplnění trestního spisu, se kterým se Dalík seznámil tento týden. 

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy