Policejní náměstek Husák bude šéfem ochranné služby

ČTK ČTK
25. 4. 2012 10:05
"Nemám v současné době důvod pochybovat o jeho bezúhonnosti," uvedl policejní prezident
Vladislav Husák.
Vladislav Husák. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Novým šéfem ochranné služby bude současný náměstek policejního prezidenta Vladislav Husák. Rozhodl o tom jeho nadřízený Petr Lessy.

Média přitom spekulovala o tom, že útvar chránící ústavní činitele povede po Františku Snopkovi jeho současný náměstek a bývalý šéf protidrogové centrály Jiří Komorous.

"K rozhodnutí mě vedla mimo jiné skutečnost, že Husák v minulosti osvědčil velitelské schopnosti během řady konkrétních bezpečnostních opatření, a to i mezinárodního rozsahu. Zároveň nemám v současné době důvod pochybovat o jeho bezúhonnosti zpochybňované v minulých týdnech," uvedl Lessy.

Husák minulý týden požádal Lessyho o uvolnění ze své funkce. Mohl se tak podle služebního zákona ucházet o tři volná místa v nižší tarifní třídě - šéfa ochranné služby, Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování nebo krajského ředitele Ústeckého kraje.

Ve funkci náměstka Husák končí, protože Lessy přijal jeho dříve nabídnutou rezignaci. Na novou pozici nastoupí k 1. červenci a k tomuto datu zároveň skončí jako náměstek policejního prezidenta.

S Janouškem v poslední době nekomunikoval

Svůj odchod z vedení policie nabídl loni poté, co se v médiích objevily zprávy o tom, že se v Obecním domě setkal s kontroverzními podnikateli Tomášem Hrdličkou a Romanem Janouškem. Vedle nich tam měl být i exprimátor Pavel Bém.

Náměstek tvrdil, že šel kolem a jen se zastavil pozdravit své známé. Janoušek tam podle něho vůbec tehdy nebyl.

Lessy však rezignaci svého náměstka přijal až koncem března poté, co lobbista podle policie srazil v opilosti autem ženu. Nechtěl prý, aby byla policie v této kauze jakkoli zpochybňována, přestože podle policejního prezidenta nebylo sebemenší podezření, že Husák v posledních měsících s Janouškem komunikoval.

Husák ve svém prohlášení odmítl spojování svého odchodu s Janouškem či jeho incidentem.

 

Právě se děje

Další zprávy