Policisté obvinili babičku pohřešované Valerie z týrání, dítě už nemusí být naživu

ČTK ČTK
3. 12. 2018 12:46
Kriminalisté v případu pohřešované šestileté Valerie Kvasničkové z Prahy rozšířili obvinění její babičky z trestného činu týrání svěřené osoby, a to zvlášť surovým způsobem a na dvou dětech. Policisté jednašedesátiletou ženu podezírají, že dívku a také jejího malého bratra, které měla v poručnické péči, dlouhodobě a mnohdy brutálně týrala.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: René Volfík\Economia

Používala mimo jiné roubík, aby dívka nemohla křičet, a svazovala ji. "Jednou z vyšetřovacích verzí je i to, že Valerie toto týrání nemusela přežít," informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Foto: Policie České republiky

Policisté už dříve ženu obvinili z trestného činu opuštění dítěte a zanedbání povinné výživy. "Stíhaná žena s kriminalisty stále nespolupracuje a byla jí prodloužena vazba," dodal mluvčí.

Dívka byla naposledy viděna loni v říjnu na Žižkově, kde bydlela, policisté po ní pátrají od poloviny letošního srpna. Mají podezření, že se stala obětí trestného činu. Policisté nyní znovu vyzvali veřejnost, aby jakékoliv informace, které by mohly pomoci k nalezení Valerie, sdělili na linku 158.

Dívka byla svěřena soudem do poručnické péče své babičce spolu s dalšími třemi sourozenci. Poručnice u výslechu nedokázala vysvětlit, kde hledaná dívka je, stala se tak hlavní podezřelou. Po obvinění ji soud poslal do vazby.

Policie se začala případem zabývat na základě poznatku rodinného příslušníka zmizelé dívky, který ji několik měsíců neviděl. Kriminalisté prověřili kromě poručnice i příbuzné dívky, sociálně právní ochranu dítěte, zdravotnická zařízení a další místa. "Dívka byla s jistotou naposledy viděna v říjnu 2017 ve Viklefově ulici na Žižkově, kde bydlela," uvedl dříve Daněk.

Dívka v době zmizení měřila asi 120 centimetrů, je hubená. Má černohnědé vlasy a hnědé oči a v levém obočí má jizvu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy