Podívejte se: Comenia script v akci

Podívejte se: Comenia script v akci
Foto: Základní škola a mateřská škola Brána, Nová Paka
Jakub Novák
2. 9. 2012 10:50

Nová Paka/Rosice - Od září 2010 bylo na třiatřiceti českých školách spuštěno testování nového tiskacího písma Comenia script.

Podívejte se, jak se s ním sžili prvňáčci a druháci ze Základní a mateřské školy Brána v Nové Pace a ze Základní školy v Rosicích.

 

Právě se děje

před 48 minutami

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy