Pod Viktorčiným splavem se topili dva vodáci

Markéta Chaloupská, Report
13. 4. 2009 16:11
Náchod - Jako každý rok se i letos snažili vodáci sjet Viktorčin splav v Babiččině údolí bez ohledu na to, že sjíždění tohoto jezu je zakázané.
Nepodařený sjezd Viktorčina splavu
Nepodařený sjezd Viktorčina splavu | Foto: Markéta Chaloupská

Náchod - Jako každý rok se i letos snažili vodáci sjet Viktorčin splav v Babiččině údolí bez ohledu na to, že sjíždění tohoto jezu je zakázané.

Letos se tento pokus stal téměř osudným dvěma z nich. Při sjezdu se i se člunem převrátili a začali se pod jezem topit. Do příjezdu hasičů bojovali asi hodinu o život.

"Když jsme přišli na místo, již se měli půl hodiny topit. Teprve pak jsme zavolali hasiče, kteří přijeli až po další půlhodině," uvedla pro Aktuálně.cz svědkyně události.

Po celou dobu, co se muži topili, se je nad vodou snažil udržet raft se šestičlennou posádkou. Kdyby se muži dostali pod hladinu, proud vody by je strhl pod jez, což by znamenalo jejich jistou smrt.

"Muži, kteří splav sjížděli na gumovém člunu, se dostali pod proud a nemohli se dostat ven. Policie případ jen monitorovala. Na místě jsme nijak nezasahovali ani nechystáme žádné další kroky," uvedla náchodská policejní mluvčí Eva Prachařová.

Záchranná akce hasičů po jejich příjezdu trvala asi deset minut. Oba podchlazené vodáky převezla záchranná služba do nemocnice na pozorování. Lékař konstatoval, že jsou oba muži v pořádku.

I přes časté nehody a oběti na životech přiláká Viktorčin splav několik vodáků, kteří se jej pokouší na Velikonoční pondělí sjet.


 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Provoz na trati mezi Berounem a Prahou zastavil požár vlaku ve stanici Karlštejn

Provoz na trati mezi Berounem a Prahou v úterý ráno zastavil požár vlaku ve stanici Karlštejn. Událost se obešla bez zranění, hasiči mají požár pod kontrolou. Ráno likvidovali také požár nákladního vagonu v Dolních Beřkovicích na Mělnicku, tam už byl provoz obnoven, řekl mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora.

Událost v Karlštejně byla hlášena před 8:00. "Jednalo se o požár vagonu rychlíku společnosti Arriva. Všichni cestující byli evakuovaní, provoz byl na trati byl v obou směrech uzavřen," uvedl Sýkora. Podle Správy železnic šlo o požár motorové jednotky.

Zdroj: ČTK / BBC News
před 37 minutami

Počet turistů v Česku za 2. čtvrtletí stále nedosáhl předcovidových čísel

V hotelech, penzionech a kempech v Česku se ve 2. čtvrtletí letošního roku ubytovalo pět milionů turistů. Období před covidem se počet hostů nevyrovnal, ve druhém kvartále roku 2019 přijelo do hromadných ubytovacích zařízení v ČR téměř 5,8 milionu hostů a o rok dříve téměř 5,5 milionu. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku letošní údaj představuje nárůst o 229 procent. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Počet přenocování hostů stoupl v letošním 2. čtvrtletí na 12 milionů nocí. Meziročně byl vyšší o 190 procent.

"Výkony ubytovacích zařízení v letošním 2. čtvrtletí ještě nedosáhly objemů před pandemií. Stále chybí zahraniční hosté, kterých se ubytovalo jen 65 procent v porovnání s rokem 2019. Zatímco návštěvnost domácích hostů výsledky 2. čtvrtletí 2019 již překonala," uvedl vedoucí oddělení statistiky cestovního ruchu a životního prostředí ČSÚ Pavel Vančura.

Zdroj: ČTK
Další zprávy