Po dálnici D1 u Humpolce pobíhaly ovce, před policisty utekly do lesa

Domácí Domácí
12. 2. 2019 12:33
Skupina ovcí překvapila řidiče v úterý dopoledne na dálnici D1 u sjezdu na Humpolec. "Ovce byly nejdříve na komunikaci pod dálnicí, pak byly na nájezdu a pak i krátký okamžik na D1 ve směru na Prahu," upřesnila policejní mluvčí Dana Čírtková. Policisté přijeli na místo v okamžiku, kdy byly ovce na nájezdu. "Ovce mezitím odběhly do lesa a jsou v nedohlednu. Nyní už žádná ovce na dálnici není, byly tam zřejmě jen pár okamžiků," dodala mluvčí s tím, že policie nezjistila, kdo je majitelem zvířat. V souvislosti s ovcemi na komunikaci nedošlo k žádné nehodě.
Policisté naháněli ovce u vjezdu na dálnici D1 u Humpolce | Video: Michaela Endrštová
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy