Petice proti Radiožurnálu má na sedm tisíc podpisů

mch
15. 1. 2008 18:00
Posluchačům se nelíbí nová tvář stanice
Radiožurnál - ilustrační foto
Radiožurnál - ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Ředitelka veřejnoprávní stanice Radiožurnál Barbora Tachecí změnila od Nového roku podobu nejposlouchanější stanice Českého rozhlasu. Už na sedm tisíc posluchačů kvůli tomu podepsalo petici, že se jim novinky nelíbí.  

Tachecí vyčítají hlavně to, že se stanice zbulvarizovala.

Nespokojenost posluchačů vyjadřovaly dvě různé iniciativy, které se spojily a vytvořily občanskou iniciativu "Nechceme přeladit, nemáme kam".

"Nelíbí se nám, že se Radiožurnál přiblížil Frekvenci 1 a Impulsu. Nová ředitelka si sebou přivedla mnoho lidí, kteří pracovali právě na těchto rádiích. Tím stanice přišla o kvalitní hlasy moderátorů," řekl Aktuálně.cz  Jan Čamek, který je jedním se signatářů Iniciativy.

Petici zatím nepodepsali žádní pracovníci ani spolupracovníci rozhlasu, ale podle Čamka jsou mezi signatáři bývalí spolupracovníci. "Máme hlasy, že je nespokojena i řada zaměstnanců. Doufáme, že se z nich někdo brzo připojí," sdělil Čamek.

Ředitelka soukromé rozhlasové stanice Frekvence 1 Barbora Tachecí si od změny slibuje, že pod jejím vedením vznikne moderní zpravodajsko-publicistické rádio veřejné služby.

Předchozí ředitel Radiožurnálu Miroslav Konvalina byl odvolán v polovině května, a to kvůli chybám v řízení. Řízením stanice byl mezitím pověřen dosavadní šéfredaktor Radiožurnálu Jan Pokorný.

 

Právě se děje

Další zprávy