Petice proti Radiožurnálu má na sedm tisíc podpisů

mch
15. 1. 2008 18:00
Posluchačům se nelíbí nová tvář stanice
Radiožurnál - ilustrační foto
Radiožurnál - ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Ředitelka veřejnoprávní stanice Radiožurnál Barbora Tachecí změnila od Nového roku podobu nejposlouchanější stanice Českého rozhlasu. Už na sedm tisíc posluchačů kvůli tomu podepsalo petici, že se jim novinky nelíbí.  

Tachecí vyčítají hlavně to, že se stanice zbulvarizovala.

Nespokojenost posluchačů vyjadřovaly dvě různé iniciativy, které se spojily a vytvořily občanskou iniciativu "Nechceme přeladit, nemáme kam".

"Nelíbí se nám, že se Radiožurnál přiblížil Frekvenci 1 a Impulsu. Nová ředitelka si sebou přivedla mnoho lidí, kteří pracovali právě na těchto rádiích. Tím stanice přišla o kvalitní hlasy moderátorů," řekl Aktuálně.cz  Jan Čamek, který je jedním se signatářů Iniciativy.

Petici zatím nepodepsali žádní pracovníci ani spolupracovníci rozhlasu, ale podle Čamka jsou mezi signatáři bývalí spolupracovníci. "Máme hlasy, že je nespokojena i řada zaměstnanců. Doufáme, že se z nich někdo brzo připojí," sdělil Čamek.

Ředitelka soukromé rozhlasové stanice Frekvence 1 Barbora Tachecí si od změny slibuje, že pod jejím vedením vznikne moderní zpravodajsko-publicistické rádio veřejné služby.

Předchozí ředitel Radiožurnálu Miroslav Konvalina byl odvolán v polovině května, a to kvůli chybám v řízení. Řízením stanice byl mezitím pověřen dosavadní šéfredaktor Radiožurnálu Jan Pokorný.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Trump má nejmenší podporu ze všech amerických prezidentů, věří mu jen 34 procent Američanů

Počínání amerického prezidenta Donalda Trumpa schvaluje na konci jeho prezidentského mandátu 34 procent Američanů. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na průzkum společnosti Gallup. Podle ní je Trump jediným americkým prezidentem, s nímž nikdy nesouhlasilo alespoň 50 procent dotazovaných. Hodnocení prezidenta je diametrálně odlišné mezi voliči Republikánské a Demokratické strany.

Souhlas s Trumpovou politikou se od voleb výrazně snížil. V posledním průzkumu před volbami souhlasilo s prezidentovým chováním 46 procent lidí. Průzkum společnosti Gallup se uskutečnil od 4. do 15. ledna, je tedy velice pravděpodobné, že z části zachytil ohlas obsazení Kapitolu Trumpovými příznivci ze 6. ledna.

Podle Gallupu k propadu podpory přispěly také neochota přiznat porážku, vývoj epidemie covidu-19 či druhý impeachment.

Agentura také uvádí, že Trump je jediným prezidentem od roku 1938, kterému se nikdy nepodařilo získat 50 procent a více respondentů s pozitivním míněním. Nejblíže tomu Trump byl na začátku loňského roku, kdy jeho počínání schvalovalo 49 procent respondentů.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy