Smrt sestoupila na zem. Jde do opravy.

Smrt sestoupila na zem. Jde do opravy.
Pražští orlojníci stoupají k sochám
Hlavní pražský orlojník Otakar Zámečník
Marnivec se tváří poněkud vyjeveně. Jede dolů první.
Sochy jsou kopie z dvacátého století. Lakomec z roku 1978
Foto: Ludvík Hradilek
31. 10. 2007 15:30

Praha - Na plánovanou opravu odjely z pražského orloje první čtyři sochy. Neplánovaně se k nim přidal hvězdář, kterému někdo v noci ukradl ruku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy