reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

ODS si stanovila 12 nepřekročitelných podmínek pro vstup do vlády

Zvyšování čistých mezd, audit zbytečné byrokracie nebo zvýšení výdajů na obranu a vzdělávání jsou základními podmínkami, které si občanští demokraté stanovili při případné účasti ODS ve vládě. Celkem 12 podmínek shrnuli do tzv. „Vyšehradské deklarace“, kterou vedení a volební lídři ODS představili na symbolickém místě, pod pražským Vyšehradem.

"Tato deklarace je výrazem našeho nesouhlasu se způsobem, jakým se vede, nebo spíše nevede politická diskuse dokonce i pouhé dva měsíce před volbami. Tato deklarace je zásadním odmítnutím toho, že veškeré debaty a rozhovory vedou média i mnozí politici jenom o tom, kdo s kým bude v příští vládě, místo aby se diskuse vedly o tom, co která strana opravdu udělá a co potřebuje Česká republika a lidé, kteří tady žijí a pracují," uvedl předseda ODS Petr Fiala.

Celé znění deklarace zde

Silný program pro silné Česko

Představení deklarace s 12 podmínkami pro vstup do vlády navazuje na obsáhlý "Silný program pro silné Česko", který ODS tvořila společně s odborníky i širokou veřejností při sérii veřejných diskusí. Jako první politická strana v České republice představila ODS program již na jaře letošního roku a řada dalších stran se jím následně inspirovala. Hlavními cíli ODS jsou zvýšení čistých mezd zaměstnanců, odstraňování byrokracie občanům i firmám, zlepšení vzdělávání a vyšší investice na obranu. K těmto cílům má směřovat 190 kroků pro lepší život. ODS v nich zcela konkrétně představuje, jaká opatření chce prosadit, zavést, nebo co naopak plánuje zrušit.

"Věříme, že touto deklarací pomůžeme nasměrovat politické diskuse k zájmům a problémům občanů, k potenciálu České republiky, od snění k závazným slibům, od nejasných a malých úprav dosavadní politiky vlády ČSSD, ANO a KDU-ČSL ke konkrétním změnám ve prospěch lidí v naší zemi. Z naší strany je tato deklarace především veřejným příslibem, že účast ODS ve vládě musí být jasně svázána s plněním našeho programu," vysvětluje předseda ODS Petr Fiala.

Součástí 12 podmínek je také snížení sociálních odvodů, které platí zaměstnavatelé, zavedení jednotného formuláře pro daňové přiznání a přehledu pro sociální a zdravotní pojišťovnu nebo zrušení EET a zavedení tzv. paušální daně ve formě podnikatelské licence, po jejímž zakoupení by podnikateli odpadla řada povinností a také kontrol.

Jaké nepřekročitelné podmínky ODS stanovila?

 1. Zvýšení čistých mezd pro všechny zaměstnance cestou snížení daní.
 2. Významné snížení odvodu sociálního pojištění pro zaměstnavatele.
 3. Zvýšení limitu výdajových paušálů pro živnostníky minimálně dvojnásobně.
 4. Závazek vlády nezvyšovat daně pro firmy po celé volební období.
 5. Zavedení jednoduchého a jednotného přiznání daní, sociálního a zdravotního pojištění.
 6. Zrušení EET a zavedení paušální daně pro neplátce DPH - princip "zaplať a podnikej bez dalších kontrol" pro nejmenší podnikatele.
 7. Audit byrokratické zátěže a právního systému v klíčových oblastech do šesti měsíců od nástupu vlády a radikální snížení počtu regulací, zákonů a vyhlášek v prvním a druhém roce vlády.
 8. Zavedení systému "všechno v jedněch dveřích" pro vyřízení všech běžných záležitostí pro občany od 1. 1. 2019.
 9. Výrazné snížení národních dotací soukromým firmám a výrazné snížení investičních pobídek.
 10. Vzdělání se stane finanční a politickou prioritou vlády.
 11. Vláda připraví sebevědomou pozici v EU a strategii prosazování reforem EU založenou na národních zájmech a národním konsenzu. Součástí programu vlády bude odmítnutí povinných uprchlických kvót a povinného přijetí eura.
 12. Vláda nedovolí zpochybňovat euroatlantickou orientaci ČR, zvýší výdaje na bezpečnost, prosadí postupné zvýšení výdajů na obranu do úrovně 2 procent HDP během šesti let.

Zadavatel: Občanská demokratická strana
Zpracovatel: Economia, a. s.

23. 8. 2017 11:37

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama