Obstrukce v Poslanecké sněmovně

Obstrukce v Poslanecké sněmovně
Na vině je opozice vedená ČSSD, která se tak snažila zkomplikovat schválení vládních reforem, které dolní komoře vrátil Senát.
Zatímco členové koalice zažili krušnou noc...
... opoziční politici rozdělili síly do tří směn.
A řečnili...
Foto: Jan Langer

Praha - Jednání Poslanecké sněmovny paralyzovaly obstrukce, které ve sněmovně uvěznily koaliční politiky na celou noc, což je podle sněmovních harcovníků nejdéle od časů televizní krize. Opoziční ČSSD se tím snažila zkomplikovat schválení vládních reforem, které dolní komoře vrátil Senát.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy