Foto: Nemáte rakovinu? Zjistit to můžete zdarma na Václaváku, ale připravte se na stometrové fronty

Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
10. 5. 2018 17:33
Na Václavském náměstí v Praze se ve čtvrtek od rána tvořily stometrové fronty. Důvodem je stan, v němž je možné si nechat zdarma a rychle vyšetřit mateřská znaménka a odhalit tak rakovinu kůže. Loni zjistili lékaři při stejné akci kožní nádor u každého třicátého člověka. Lékařský stan se poté přesune do Brna a Ostravy.
 

Právě se děje

před 12 minutami

Prezidentská kancelář žádá přezkoumat odložení trestního oznámení na senátora Lásku pro křivé obvinění

Kancelář prezidenta republiky požádala pražské městské státní zastupitelství, aby přezkoumalo rozhodnutí policie odložit její trestní oznámení na senátora Václava Lásku (SEN 21) a zástupce organizace Rekonstrukce státu pro křivé obvinění. Trestní oznámení reagovalo na kauzu, ve které kancléř Vratislav Mynář čelil podezření, že se snažil s vědomím prezidenta Miloše Zemana ovlivnit soudce v kauzách důležitých pro Pražský hrad.

Policie v červnu uvedla, že v podání prezidentské kanceláře "nebyly uvedeny skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin. "Podle právníka prezidentské kanceláře Marka Nespaly dospěli policisté k závěru, že si Láska a zástupci organizace nesprávně vyhodnotili informace a mýlili se v právním hodnocení Mynářova jednání.

"My jsme přesvědčení, že zejména u zkušeného bývalého vyšetřovatele pana Lásky tomu tak nebylo," uvedl právní zástupce prezidentské kanceláře. Podle něj senátor jednal "se zločinným úmyslem poškodit Mynáře v jeho pracovním prostředí."

Další zprávy