Foto: Nemáte rakovinu? Zjistit to můžete zdarma na Václaváku, ale připravte se na stometrové fronty

Foto: Nemáte rakovinu? Zjistit to můžete zdarma na Václaváku, ale připravte se na stometrové fronty
Na Václavském náměstí v Praze se 10. a 11. května stal středobodem dění tento lékařský stan.
Vede k němu dlouhá fronta, někteří v ní stojí či sedí už od sedmi hodin ráno, i když stan otevírá až v deset a zavírá v šest.
Uvnitř je možné si nechat vyšetřit mateřská znaménka a zjistit, zdali nemáte rakovinu kůže.
Zdarma vás zde vyšetří tým osmi doktorů z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, za nimiž stojí tento lékařský i manželský pár Arenbergerových, který celý projekt inicioval.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
10. 5. 2018 17:33
Na Václavském náměstí v Praze se ve čtvrtek od rána tvořily stometrové fronty. Důvodem je stan, v němž je možné si nechat zdarma a rychle vyšetřit mateřská znaménka a odhalit tak rakovinu kůže. Loni zjistili lékaři při stejné akci kožní nádor u každého třicátého člověka. Lékařský stan se poté přesune do Brna a Ostravy.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 18 minutami

Dálnici D1 zastavila na Benešovsku nehoda dvou aut, na místě jsou zranění

Dálnici D1 na 56. kilometru na Benešovsku ve směru na Prahu uzavřela odpoledne nehoda několika osobních aut. Hasiči museli jednoho zraněného vyprostit, vrtulník ho převezl do nemocnice. Dalšího zraněného převezla do nemocnice sanitka, řekla mluvčí hasičů Vladimíra Kereková.

Podle Kerekové se na dálnici srazila čtyři osobní vozidla, policie ale hovoří o pěti osobních vozech. Podle prvních informací přitom mělo jít pouze o dva vozy. Situaci na místě komplikovalo to, že jedno z aut převáželo šest psů, kteří se po nehodě rozutekli. Hasičům se je už podařilo zajistit a umístit do připravených kotců. "Psi dostali vodu a čekají na převzetí," řekla Kereková.

Policie dopravu odklání na 56. kilometru na Soutice, zpět se mohou řidiči vracet na 49. kilometru u obce Psáře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy