Obrazem: Středočeské nádražní čekárny v arktický večer

Obrazem: Středočeské nádražní čekárny v arktický večer
Ve vysočanské čekárně se cestující mohou ohřát až do půlnoci, pak se zavírá.
Do sedmi hodin večer se mohou lidé občerstvit třeba u místního stánku.
Rekonstruované nádraží v pražských Čakovicích hodně překvapilo.
Nejenom novými záchody,...
Foto: Hana Pecinová
Hana Pecinová
26. 1. 2010 22:29

Teploty večer poklesly až k -20 stupňům. Nádražní čekárny ve středních Čechách se staly útočištěm pro cestující. Většina byla otevřena a vytopena. Na nádraží ve Všetatech se ale cestující neměli kam schovat, snad jen do zakouřené nádražní hospody. Proto se raději zahřívali venku tancem.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy