Pochod Prague Pride obrazem: Hudba, alegorické vozy a duhová klenba nad Prahou

Pochod Prague Pride obrazem: Hudba, alegorické vozy a duhová klenba nad Prahou
Václavské náměstí se v poledne začalo plnit lidmi. Přišlo jich sem podle organizátorů asi 20 tisíc.
Hraje hudba...
...lidé se začali oblékat do kostýmů a zdobit se barvami.
Foto: David Kohout
David Kohout
13. 8. 2016 17:06
Průvodem Prahou vyvrcholil šestý ročník festivalu Prague Pride. Podle organizátorů se na podporu leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů sešlo v centru Prahy asi 40 000 lidí. Lidé se často ozdobili duhovým líčením, vybavili se i parukami, havajskými věnci nebo balonky. V průvodu bylo i deset alegorických vozů, nechyběly mezi nimi například vozy americké ambasády nebo organizace Amnesty International.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy