Obrazem: "Horníci zdraví Prahu!" volali havíři během průvodu na oslavu svaté Barbory

Pojďte se projít s horníky a několika svatými Barborami.
Z dolů vyfárali a do Prahy se sjeli horníci z celé země. Na počest svátku své patronky svaté Barbory.
Dechová hudba hrála do kroku.
Vlajky vlály a doprava stála (na chvilku).
Ošlehané tváře a vyžehlené uniformy.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
4. 12. 2018 15:46
Úterní den svaté Barbory, patronky horníků, si do Prahy přijeli připomenout zástupci desítek havířských spolků z Česka a Slovenska. Zhruba dvě stovky havířů prošly centrem Prahy za zvuků dechové hudby, hornických písní a dvou čestných salv.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Odložená sezona formule 1 by mohla začít až v říjnu

Vedení formule 1 se připravuje na variantu, že koronavirem narušená sezona odstartuje až v říjnu. V rozhovoru pro server BBC to prohlásil technický ředitel mistrovství světa Ross Brawn s tím, že by se ročník mohl protáhnout i do příštího roku.

Mistrovství světa mělo začít v polovině března, ale úvodní závod v Austrálii byl stejně jako Velká cena Monaka kvůli pandemii koronaviru zrušen. Sedm následujících Grand Prix bylo odloženo a podle provizorního kalendáře je nyní nejbližším závodem Velká cena Francie, která by se měla jet 28. června.

Vedení šampionátu, který potřebuje odjet minimálně osm závodů, aby byl považován za plnohodnotné mistrovství světa, se však připravuje i na možnost říjnového startu. "Plány pro zbytek sezony se mění každý den, situace je dynamická a nestabilní. Nejzazším termínem je pro nás říjen," řekl Brawn.

Další zprávy