O víkendu se ochladí a přijde vítr, na horách bude sněžit

ČTK ČTK
16. 11. 2023 8:04
O víkendu se ochladí a přijde vítr, na horách bude sněžit

Nejvyšší denní teploty se budou o víkendu držet kolem pěti stupňů. Pocit chladu bude zesilovat čerstvý vítr. V sobotu bude v polohách nad 400 metrů sněžit, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Ve čtvrtek ještě teploty přes den vystoupají na sedm až 11 stupňů. "V pátek k nám za frontálním systémem začne proudit studený vzduch od severu, a tak ranní i nejvyšší denní teploty budou v rozmezí dva až šest stupňů Celsia, jen na jihovýchodní Moravě bude o něco tepleji, až devět stupňů," uvedli meteorologové.

Pokud lidé v pátek vyrazí na oslavy 17. listopadu, měli by počítat s tím, že se na většině území Česka může vyskytnout déšť. Ve vyšších polohách bude sněžit nebo budou srážky smíšené. Pocit chladu bude navíc zesilovat čerstvý severozápadní vítr, který může zejména na Moravě v nárazech dosáhnout rychlosti až 70 kilometrů v hodině.

V sobotu bude na obloze proměnlivá oblačnost. Místy meteorologové očekávají přeháňky, které budou dešťové nebo smíšené a v polohách nad 400 metrů sněhové. Na horách na severu a severovýchodě bude sněžit trvaleji. V noci teploty klesnou na plus tři až minus jeden stupeň, ve dne se budou pohybovat mezi dvěma a šesti stupni. Stejně jako v pátek povane čerstvý severozápadní vítr.

V neděli bude zpočátku polojasno, ale od západu bude místy sněžit nebo padat déšť se sněhem. Noční teploty klesnou až k minus třem stupňům, denní teploty budou mezi jedním a pěti stupni. K večeru meteorologové očekávají v jihozápadní polovině území oteplování.

V příštím týdnu pak denní teploty budou opět stoupat k deseti stupňům.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy