"Banánové děti" si zvolily novou miss. Podívejte se

"Banánové děti" si zvolily novou miss. Podívejte se
V očekávání jsou vzácní hosté. Nám známí i neznámí. VIP křesla připravena.
Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg oznámil ČTK: "Tato akce prospěje vzájemnému sblížení české a vietnamské komunity." Seznámení s loňskou (první) Miss Vietnam v ČR Nguyen Mai Anh provázel krátký interkulturní dialog.
Zástupci poroty byli vybráni i z řad, jež přesahují hranice česko-vietnamského přátelství. Europoslanec Jan Zahradil jako evropský odborník na něžné pohlaví.
Soutěž může začít. Tohle je 12 konečných finalistek soutěže Miss Vietnam ČR (z celkových 19 přihlášených). Klobouk dolů. Teda nahoru.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
31. 1. 2011 0:30

Praha - V Česku žije nejpočetnější vietnamská komunita v rámci Evropské unie. Na šedesát tisíc Vietnamců doposud své tradice a kulturu příliš sdílet nechtělo.
Zatímco starší generace mívá s češtinou problémy, jejich potomky už od zdejších mnohdy odlišuje jen barva pleti. Proto si říkají jednoduše "banánové děti".
Letošní volbě vietnamské královny krásy přihlížely i špičky české diplomacie.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Pokus o start rakety společnosti Virgin Orbit miliardáře Richarda Bransona se nezdařil

První testovací let rakety vesmírné společnosti Virgin Orbit miliardáře Richarda Bransona se nezdařil kvůli blíže nespecifikované poruše. Raketa vypuštěná ze speciálně upraveného letounu měla na oběžnou dráhu dopravit satelit, selhala však krátce po startu. S odvoláním na prohlášení společnosti o tom dnes informovala agentura Reuters.

Více než 21 metrů dlouhá raketa LauncherOne měla odstartovat ve výšce 10.600 metrů ze speciálně upraveného letounu boeing 747 pojmenovaného jako Cosmic Girl (Vesmírná dívka).

Zdroj: ČTK
Další zprávy